Dorost zvítězil bez obdržené branky

Po bezbrankové první třetině se v té druhé strhla gólová smršť a během osmi minut rozsvítili dorostenci červené světlo šestkrát. Po druhé přestávce přidali ještě tři zásahy a tím pádem zvítězili nad německým soupeřem přesvědčivě 9:0. Nejčastěji v brankových statistikách figurovala jména Davida Formánka (2+1), Jakuba Bicana (2+0), Stanislava Pešty (1+1) a Pavla Kouby (1+1).

Přípravné zápasy dorostu v létě, přát., čt 19.8.2004
Weisswasser
9:0
0:0, 6:0, 3:0
Branky: 30. a 36. Formánek (Járos), 37. a 44. Bican (Kouba), 29. Kouba (Pešta, Maršík), 30. Mazanec, 34. Kovář Jan (Formánek), 45. Jiřík Karel, 48. Pešta (Gába)
Písek: Čunát (31. Zeman) – Kašpar, Maršík, Švácha, Mazanec, Petele, Járos, Kovář Tomáš, Šimoník, Hašek – Kouba, Pešta, Bican – Jiřík Ondřej, Jiřík Karel, Moucha – Formánek, Kovář Jan, Fořt – Macháček, Habart, Silbernágl – Gába, Šafář
V prvním dějství měli domácí několik slibných pozic ke skórování. Zejména Šváchův průnik by si zasloužil gólovou tečku. Písek si však šetřil střelný prach do následující třetiny. Nejprve sice Moucha s Karlem Jiříkem nedostali puk do odkryté brány, pak se ale spustil brankostroj…
29. Minuta, Maršík při přesilovce přihrává Peštovi, ten posouvá na Koubu a pohledná kombinace zajišťuje vedení 1:0. Ihned nato střílí Mazanec a předpisový “vlastňák“ hostujícího beka, který se snažil kotouč odpálit do bezpečí, znamená stav 2:0. Ani ne půl minuty poté prolétá útočným pásmem Formánek a zvyšuje na 3:0. Za okamžik připravuje tentýž hráč čtvrtou branku Janu Kovářovi, aby následně sám v oslabení ujel obraně a zvýšil na 5:0. Skóre třetiny uzavírá ve 37. minutě Jakub Bican, když Pavel Kouba nejprve proškolil obranu a posléze nabídl “Bicimu“ snadnou pozici.

Bican se trefil i po druhé přestávce, přesně v čase 43:53 vyjel z pravého rohu a uspěl střelou mezi nohy brankáře. Nedlouho po něm doráží vlastní střelu do sítě Karel Jiřík a poslední gól přidává dvanáct minut před koncem Pešta po přihrávce Ondřeje Gáby. Desáté branky už domácí nedocílili, i když těsně před sirénou byl blízko Macháček, který ale minul bránu.