Doma nás nedostanete!

Po základní části byl poměr vítězství mezi oběma soupeři vyrovnaný, pokaždé se z výhry radovali domácí. Tato statistika platí i po třetím vzájemném měření sil na píseckém ledě, kde po první třetině panoval nerozhodný stav a utkání bylo po všech stránkách vyrovnané. Druhá část byla už ale naprosto v rukou žlutomodrých, kteří v ní dokázali nastřílet čtyři branky a jeden úspěch přidali v závěrečné dvacetiminutovce. Na proměněný únik Bindera ještě dokázal odpovědět Mloušek, ale na dvě trefy Gajovského (foto) a góly Ondrejce, Pangráce a Bicana už byli hosté krátcí. Písečtí se museli obejít bez kanonýra Holce, který má naražená žebra, s Mladoboleslavskými zase nepřicestovaly opory Tondr a Bohůnek.
Liga dorostu, 35. kolo, ne 15.2.2004
Mladá Boleslav
6:1
1:1, 4:0, 1:0
Branky: 28. a 34. Gajovský (2x Pangrác, Ondrejec), 11. Binder (Samek), 36. Ondrejec (Gajovský, Pangrác), 37. Bican (Samek, Švácha), 50. Pangrác (Gajovský, Ondrejec) – 18. Mloušek (Toškov) Vyloučení: 4:5, navíc Kondola (MB) 10 minut OT a Mikala (MB) 5 minut + do konce utkání Využití: 2:0
Písek: Kovář J. – Všetečka, Klas, Maršík, Petele, Švácha, Jankovský, od 41. navíc Kovář T., Šimoník – Pangrác, Ondrejec, Gajovský (12. – 20. Macháček) – Pešta, Milec, Jiřík – Samek, Bican (56. Macháček), Binder
Začátek klání byl vlažný, po dlouhou dobu se oba gólmani nemuseli obtěžovat stavět své chrániče do cesty jediné střele. Až v 6. minutě si s hostující obranou pohrál Gajovský, ujel, avšak přestřelil. Odpověděl nájezdem Skalnický, jeho kličku do bekhendu ale zlikvidoval Kovář. Po další pasáži bez šancí přišel jako blesk z čistého nebe brejk v podání píseckého třetího útoku. V obranném pásmu vyhrál vhazování Bican, posunul na Samka, jemuž našlápl na dlouhou přihrávku Binder. “Eša“ následně nerozchytanému Kondolovi poslal vizitku nad lapačku a radoval se z prolomení střelecké smůly. Vyrovnat mohl Ersevka, když si při početní výhodě sjel na kruh, ale nepropálil píseckého brankáře mezi betony. Srovnat skóre se povedlo až v 18. minutě Mlouškovi, když ujel Petelovi a převzal přihrávku od Toškova, kterého zase neuhlídal Maršík. Následně si položil Kováře, stáhl si puk a zavěsil pod horní tyčku.

Druhá třetina začala obdobně jako první. Až několik dobře mířených střel Maršíka rozpohybovalo Kondolu, aby jej mohl následně překonat Gajovský. Pangrác se zmocnil na vlastní modré čáře puku, narazil si jej s najetým “Kánětem“ a po přejetí do útočného pásma mu ho přenechal. Levé křídlo prvního útoku se mocně napřáhlo a nechytatelnou bombu poslalo pod betony škodováckého gólmana do sítě. Hned další vážná situace skončila taktéž změnou skóre, i když to tak zpočátku nevypadalo. Ondrejec s Pangrácem jištěni zezadu Gajovským se řítili na osamoceného beka hostí. Pangrác si počkal a předložil Ondrejcovi do prázdné brány. Kapitán netrefil, neztratil však hlavu a okamžitě vrátil od zadního mantinelu na Gajovského. Rázem byl stav 3:1. Za dvě minuty hráli Jihočeši přesilovou hru. Předpisově ji sehrála první formace. Takto by situaci jistě viděl komentátor: „U levého mantinelu má puk Pangrác. Gajovský. Pangrác. Všetečka. Vrací na Pangráce. Gajovský. Stále je u puku Gajovský. Teď Ondrejec. Opět Gajovský, který zajíždí za bránu. Přihrává na Pangráce, ten vrací. Znovu Gajovský. Pokouší se nahrát Ondrejcovi před bránu… Gól!!“ Puk se od “Ondrovy“ nohy odrazil za brankovou čáru. 4:1. Hned vzápětí se mezi obránci protlačil Binder, ale podle slov trenéra Šperla „už od modrý bylo vidět kam chce střílet“, takže na Kondolu nevyzrál. Po buly puk doputoval na hranici pásma k Šváchovi, který vystřelil na teč. Před brankovištěm stál připravený Samek a pohotově sklepl k druhé tyčce na Bicana a ten, s menšími problémy, zasunul do prázdné klece. Následně dobře mířil Všetečka a za okamžik se před bránu natlačil a bekhendem dobře vystřelil Pešta.

V prostřední třetině domácí jasně Boleslavské přehrávali, po druhé přestávce se hosté herně sebrali a dokázali si vytvořit souvislý tlak, který ale nedokázali využít gólově. Ztrestal je Martin Pangrác, když z voleje napálil Gajovského přihrávku po ledě k tyči. Brance předcházela pěkná kombinace celého prvního útoku. Na závěr zápasu, přesněji v 56. minutě, byl na 5 minut + do konce utkání vyloučen hostující Mikala, když za vlastní bránou sekl Bicana. Písecký útočník se sudímu pochlubil krvavou bradou a vysloužil tak pro svůj tým početní výhodu až do závěrečné sirény. Tu domácí nevyužili, ale i tak spokojeni odešli do šaten s dalšími dvěma body…