Chléb a hry!

…dožadovali se vždy obyvatelé starého Říma svého císaře. Chtěli jídlo a gladiátorské hry. Jistě by si přišli na své i v pátek v Táboře, kde pořadatelé přilákali na utkání dorostu diváky tím, že vydávali zdarma pivo. Zápas Tábor – Písek tak sledovalo, podle hrubých odhadů, téměř čtyři sta diváku! Fanoušci, včetně domácího kotle, dostali svůj “chléb“ a dorostenci předvedli své umění v nevídané hokejové atmosféře. Z vítězství se nakonec radovali hostující hráči, když hlavní zásluhu měl jejich muž v masce. Jakub Kovář podává nadprůměrné výkony často, ale co předvedl tentokrát, bylo nadpozemské! Písek vyhrál 3:5 po brankách Pangráce, Křepelky, Samka, Maršíka a Gajovského.
Liga dorostu, 33. kolo, pá 6.2.2004
Tábor
3:5
0:1, 1:1, 2:3
Branky: 4. Pangrác (Křepelka, Maršík), 38. Křepelka (Pangrác, Samek), 49. Samek (Všetečka), 55. Maršík (Pangrác), 56. Gajovský (Holec) – 35. a 42. Pechánek (Peterka, Talpa), 58. Slepička (Havran) Vyloučení: 5:7 Využití: 0:2
Písek: Kovář – Jankovský, Klas, Maršík, Petele, Všetečka, Švácha – Holec, Ondrejec, Gajovský – Samek, Křepelka, Pangrác – Binder, Bican (33. – 49. Milec), Jiřík (33. Pešta)
Minulé střetnutí obou rivalů neskončilo zrovna šťastně. I když v něm Písečtí dokázali zvítězit, po hokejové stránce nebylo o co stát. Tentokrát bylo vše jinak! „Tábor, Tábor!“, neslo se hromově zimním stadionem. Diváci popoháněli své mladé hrdiny kupředu hned od počátku. Rychle je ale zchladila první přesilovka hostí. Na trestné lavici pykal Kunz, když Tomáš Maršík poslal puk od modré na Křepelku a ten okamžitě našel na druhé straně brankoviště Pangráce, který se dokázal zbavit bránícího hráče a dal důležitý první gól. Modrožlutí neponechali nic náhodě a jeden útok střídal druhý. Nejistého Tušila prostřelil Martin Pangrác podruhé v 5. minutě, ale jeho střela zápěstím přišla bohužel zároveň s hvizdem čárového sudího. První vážnější akce domácích, střela Pechánka, skončila na Kovářově hokejce a když za okamžik Michal Klas zastavil nájezd téhož hráče na hranici pravidel, bylo nařízeno trestné střílení.

Do středového kruhu se staví Martin Hák, vysoký, silný útočník, mezi tyčemi ledově klidný Jakub Kovář. Kotel vře. Ozývá se píšťalka a Hák se rozjíždí. Nabírá velkou rychlost, Kovář se v charakteristickém brankářském postoji snaží se kopírovat jeho pohyb. Hráč se šestnáctkou už je téměř u brankoviště, podstrkává si kotouč pod nohama po vzoru Roberta Kysely, střílí… Ticho. Nedal! Písecký gólman puk jím vyslaný chladnokrevně ukrývá pod lapačkou. Hráči se hrnou na led a na tabuli stále svítí stav 0:1.

Po vhazování se neúspěšný střelec dostal do další šance. Nastřelil Kováře a kotouč se odrazil k Zemanovi. Jediné co mohl táborský křídelník udělat, bylo poslat jej do naprosto prázdné sítě a také to učinil. Jaké však bylo jeho překvapení, když zjistil, že za zlomek sekundy už měl jeho střelu pod kontrolou neskutečně hbitě se přemístivší Kovář. Aktivní Martin Hák střílel opět ve 12. minutě a svoji střelu se ještě stihl pokusit dorazit. Neúspěšně. Narazil na zeď jménem Kovář, stejně jako zanedlouho jeho spoluhráč Kunz. Hosté po drtivém nástupu polevili a akrobat v jejich bráně musel zasahovat proti Žižkovi, kterého fantasticky vychytal ještě v první třetině, podobně tak i po přestávce Kunze.

Aby se Martin Tušil nenudil provětrali ho Křepelka s Pangrácem. První jmenovaný dostal přihrávku, z voleje ji napálil a trefil táborského brankáře do masky, což není nic příjemného normálně, natož pak od “Křépy“. Do dobré šance se dostal při přesilovce Gajovský, ale přestřelil. Na druhé straně ujel Žižka a trefil tyčku. V polovině hrací doby “srovnal“ u hrazení Klas Peterku tak, že domácího kapitána odváděli spoluhráči otřeseného z ledu. V zápase ale pokračoval a pomstil se asistencí u vyrovnávací branky. Radek Pechánek se natlačil před bránu a vyslal na Kováře nepovedenou střelu. Černá pryž se prapodivným způsobem dokutálela za brankovou čáru. Tribuny explodovaly v ohlušujícím řevu.

Radost netrvala dlouho, protože druhý útok hostí předvedl kombinaci jako z hokejové učebnice. Samek zavezl kotouč do útočného pásma, posunul na Pangráce k pravému mantinelu a od něj puk putoval okamžitě na Křepelku, najíždějícího z druhé vlny. Nikým nerušen se písecký centr dovezl mezi kruhy a nechytatelnou ranou zápěstím prostřelil Tušila. Druhá využitá přesilová hra znamenala vedení 1:2. Za minutu předvedl podobnou souhru i první útok a Gajovský se dostal do zakončení. Volil kličku do bekhendu a jen těsně minul. Ještě před odchodem do šaten ozkoušel Kováře Žižka po průniku středním pásmem.

Do poslední části nastoupili lépe domácí. Nedůraz našich beků ztrestal opět Radek Pechánek, když zasunul pod padajícím Kovářem. Následoval další výbuch nadšení. Vše mohlo být ještě dramatičtější, kdyby Holánkovi nesjel puk z hokejky a táborský hráč by jej nehlídán napálil do sítě, jak ve 43. minutě mohl a také jistě zamýšlel. Další tyčku nastřelil Koktan ranou bez přípravy.

Za několik málo minut opět zatížil píseckou stranu pomyslných vah Václav Samek. Od modré čáry střílel Všetečka a pohotová teč pravého křídla znamenala navrácené vedení. Tentýž hráč se při svém dalším střídání snažil tečovat kotouč ze vzduchu ale neúspěšně. Tušila ještě provětral Jankovský, když našlápl volným prostorem kolem levého mantinelu a vystřelil. Poté přišel záludný zákrok Jaroslava Kunze na Martina Všetečku. Táborský hromotluk podle zarazil konec hole píseckému bekovi pod vestu, ten se sklátil na led a nemohl popadnout dech. Rozhodčí si faulu nevšimli. Kdyby ano, domácí útočník by jistojistě putoval předčasně pod sprchy. Zato bez povšimnutí nezůstalo počínání Křepelky, který nejprve “sestřelil“ Kunze a na odplatu za zbabělost spáchanou “Všéťovi“ ještě sekl jednoho z obránců. Bez odmlouvání si šel sednout na dvě minuty na trestnou lavici.

Jeho spoluhráči raději dávali góly, než aby se nechali rozptylovat. Nejprve dostal od Pangráce přihrávku na pravou stranu útočného pásma Tomáš Maršík a vyslal střelu zápěstím, která skončila u protější tyče v síti. Po buly převzal od Holce puk Gajovský a ihned po přejetí modré čáry propálil vše, co bylo v cestě. Nakonec ještě korigoval na konečných 3:5 obránce Slepička, když si najel do střelecké pozice a našel skulinu mezi Kovářovými betony. Hráči poděkovali divákům za fantastickou atmosféru a rozešli se do šaten…