Junioři podruhé v úvodu sezony klopýtli, nestačili na Kobru

Premiérové vítězství nepřineslo píseckým juniorům ani druhé kolo nově probíhajícího extraligového ročníku. Rozlosování soutěže je tentokrát vyslalo na led důvěrně známého soupeře - pražské Kobry, příliš dobrého je ale tentokrát v útrobách branického svatostánku v nadcházejících minutách nečekalo. Byli to přitom právě mladí Jihočeši, komu vyšel začátek zápasu lépe: hned z kraje periody poslal svůj celek do vedení důrazný Adam Ryba, domácí hokejisté však s odpovědí příliš dlouho neotáleli. Již po dvou minutách své manko dotáhli a co víc, zanedlouho vývoj zápasu dokonce zvrátili ve svůj prospěch využitím dvojnásobné přesilové hry - 2:1. Prostřední dějství zdaleka nemělo takové hokejové parametry jako to předchozí, jediná branka padla až v jeho závěru a to z holí Branických. Ti tak rázem měli relativně dobře našlápnuto ke kýženému tříbodovému zisku, za nímž si svědomitě šli i ve třetí dvacetiminutovce. Čtvrtou trefu přidali na svůj střelecký účet pouhých čtyřiadvacet vteřin po nástupu na ledovou plochu, čímž jen utužili svou dosavadní převahu. Trochu zaskočit domácí mužstvo se Králům znovu podařilo až v 55. minutě, kdy početní výhodu využil a dění na ledě mírně zdramatizoval Jakub Kalčík. Písečtí se posléze pokoušeli o překonání nemožného ještě dvakrát, když nechali Buchtu na střídačce, jejich naděje však hráči Kobry definitivně pohřbili pátým a zároveň posledním zásahem do prázdné klece, jímž uzavřeli na konečných 5:2.
Extraliga juniorů 2020/2021, 2. kolo, ne 20.9.2020, Zimní stadion HC Kobra Praha,