Písečtí střelci se v derby u Jordánu neprosadili

Hrozivě vypadající výsledek 5:0 se zrodil v atraktivním jihočeském derby mezi Táborem a Pískem. Bojovný výkon mladíků od Otavy na zkušenější Kohouty nestačil, i když jednoznačné skóre rozhodně nevypovídá o obrazu hry. Písečtí měli několik velkých šancí, svého soupeře i mírně přestříleli, ale štěstěna se k nim tentokrát otočila zády. Góly dávali jen domácí a zaslouženě vyhráli.
2. liga ČR sk. STŘED, 8. kolo, so 15.10.2016, Zimní stadion Tábor
Tábor
5:0
1:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 1. Krátoška (Tesař), 25. Březina (Severa, Matušík), 34. Kanov (Matušík), 46. Kellner (Seidl, Heršálek), 50. Matušík (Kanov, Černý). Rozhodčí: Sýkora – Štětina, Žídek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1962. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 5:0.
Tábor: Klestil (Novák) – Tesař, Hlaveš, Černý, Kanov, Heršálek, Košař, Raiterman – Kellner, Krátoška, Seidl – Severa, Matušík "C", Točík – Březina, Pechánek, Kýhos
Písek: Pipek (2. Kadlec) – Procházka, Hřebíček, Hanus, Pavlíček, Červinský, Suda, Koutenský – Urbanec, Vlček, Rod, Sýbek, Koupal, Pašek, Drda, Šuhaj, Duchoň, Strnad

Domácí borci se v úvodu zápasu pustili do očekávaného náporu. Před výbornou diváckou návštěvou necelých dvou tisícovek fandů šli Táborští do vedení hodně brzy. Už v první minutě svítil na světelné kostce stav 1:0. I když Písek se mohl možná i právem cítit verdiktem sudího poškozený. Při jedné z šancí domácích a dorážce Aleše Krátošky krotil písecký brankář Pipek kotouč pod betony - kus černé gumy se pomalu šinul k brankové čáře, kde ho stihl maskovaný muž ve žlutém dresu včas zalehnout. Jenže brankový rozhodčí ho zřejmě viděl za brankovou čarou a hlavnímu rozhodčímu doporučil branku uznat. O regulérnosti uznaného gólu nakonec na tribuně pochybovali i někteří příznivci domácích Kohoutů.

Nervozitou svázanému mladému celku Písku rychle obdržená branka na psychice vůbec nepřidala. Další rána přišla záhy - brankář Pipek si při zákroku poranil koleno a už ve druhé minutě s bolestivou grimasou opustil kolbiště. Nahradil ho mladík Luboš Kadlec, který se s bouřlivou kulisou i přes čtyři obdržené branky popasoval důstojně. Na 2:0 zvyšoval z kraje druhé třetiny Jan Březina, kterého nechala písecká obrana trestuhodně volného v předbrankovém prostoru. Zlomový gól přidal krátce po polovině zápasu krásnou střelou obránce Jan Kanov.

Písečtí střelci v průběhu zápasu několikrát vyhořeli na jistém brankáři Klestilovi. Za zmínku například stojí zajímavé šance Vlčka, Urbance, Koupala, Paška, Hřebíčka nebo Roda. Pohledným zakončením se blýskl také David Kellner, který 15 minut před koncem zvyšoval už na 4:0 pro Kohouty. Pátý gól Tábora pak přidal kapitán Jakub Matušík, který v rychlém brejku vymíchal píseckého gólmana. Oslabený IHC Písek nedokázal na šňůru výher navléknout pátý korálek. Za týden ho čeká další ostrý test doma proti Havlíčkovu Brodu.

Karel Slabý, trenér Písku: "Narazili jsme na soupeře, se kterým jsme ještě nehráli. Tábor byl agresivní a rychle k nám přistupoval. Měli jsme s tím obrovské problémy. I tak si myslím, že jsme mohli dát nějaké góly a dotáhnout to. Udělali jsme chyby - první gól byl sporný, druhý po špatném střídání, třetí po zbytečné přesilovce. Třetím gólem se to asi zlomilo, pak jsem byli pod dekou, ani po přeskupení útoků se nám nedařilo. Asi jsme vystříleli prach na Kolínu, který ale vůbec nehrál takhle agresivně, jako Tábor. Je možné, že na kluky dolehla ta kulisa, ale zásadní byl podle mě dobrý výkon domácích. Těžko jsem se s ním dokázali srovnávat."