Vyjádření klubu: Zdraví hráčů je na prvním místě

Vedení A-týmu IHC Králové Písek reaguje na vyjádření HC Tábor k odloženému termínu prvního druholigového derby. Soupeř označil mediální komunikaci našeho klubu za nestandardní. S tím vedení A-týmu IHC Králové Písek rozhodně nesouhlasí.

Už předchozí zápas s HC Klatovy odehrál Písek vinou marodky ve značně okleštěné sestavě. Pokud by to jen trochu šlo, nastoupil by tým i do dalšího utkání na domácím ledě s Táborem. Na webu HC Tábor se píše, že písečtí činovníci řešili situaci ve svém mužstvu doslova za minutu dvanáct. Fakt je ten, že vedení klubu řešilo osud zápasu okamžitě od pondělního odpoledne, kdy bylo evidentní, že rostoucí počet nemocných hráčů nedovolí jejich start v dalším utkání.

Vedení prioritně kontaktovalo ČSLH, aby zjistilo správný postup v takto vzniklých situacích a po získání informací o staronovém systému, ke kterému se svaz v této sezoně vrátil, vedení A týmu neprodleně rozhodlo, že zápas se neuskuteční.

Dle pokynů od ČSLH bez váhání vedení IHC kontaktovalo činovníky HC Tábor a sdělilo jim tuto informaci s požadavkem - s nabídkou přesunutí zápasu na termín 13.10.2021 a čekalo, zda termín odsouhlasí, či nikoliv. Dle výsledného stanoviska Tábora bylo pak přistoupeno k zadání těchto závěrů do svazového systému.

Pokud by nedošlo k dohodě mezi kluby IHC Písek a HC Tábor o náhradním termínu odehrání tohoto zápasu, osud by byl vložen do rukou ČSLH, který by rozhodl buď o náhradním termínu či kontumaci zápasu.

Jakmile byli zástupci soupeře i svazu informováni o marodce, vydal klub okamžitě v úterý dopoledne prohlášení, že středeční derby se ruší.

I když podle HC Tábor nebyly splněny všechny oficiality a žádost o přeložení nebyla zadána ve svazovém systému (což ani nebylo možné bez finálního stanoviska vedení HC Tábor), bylo zrušení zápasu oznámeno, protože by se tak jako tak neuskutečnil. Šlo o vstřícný krok směrem k fanouškům, divákům a hráčům. Přeložení domácího zápasu nedělá klubu žádnou radost a přináší spoustu starostí.

Zdraví hráčů je pro nás však na prvním místě, což snad všichni chápou.

Ještě jednou děkujeme vedení HC Tábor za vstřícnost a těšíme se příští středu na viděnou.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy