Udělali jsme maximum pro to, aby byl tým lepší než loni

V článku přinášíme text prohlášení sportovního manažera klubu IHC Písek ing. Pavla Horažďovského, který se vrací k událostem v kádru A-týmu v době před začátkem soutěže, rekapituluje obměnu hráčů a nastalé změny krátce hodnotí.
V loňské sezoně, kdy jsme byli v základní části celkem spokojeni s výkony mužstva, přišlo ve druhém kole play-off zklamání z vyřazení od Řisut. Poté během léta došlo k odchodu několika hráčů z IHC z různých důvodů. Odešli Milan Kořánek, Jan Řehoř, Václav Kašpar, Lukáš Hauer, Marek Vokatý, Ondřej Mikeska. Dále Tomáš Květoň s Martinem Veselým, kteří toho loni ale moc nenahráli. Také Petr Kica je na hostování v Berouně, ale ten nám v případě potřeby může pomoci např. v play-off.

Podařilo se nám získat jiné hráče a do přípravy na led vyjely tři desítky hráčů. Letos jsme se zaměřili na další posílení obrany. O místo v kádru IHC usilovalo celkem 14 obránců, největší posilou je návrat Pavla Procházky z Havlíčkova Brodu. Dále jsou noví obránci Ondřej Martinka z Litvínova, Lukáš Bílek a Ondřej Předota z Českých Budějovic.

I útok posílil - hlavně o Milana Bláhu, kterého si jistě diváci pamatují ještě z první ligy. Dále přišel Richard Pitel, Ondřej Ježek, Josef Slavík a Roman Novotný. Velmi nás potěšily výkony tří píseckých mladíků Ondřeje Gáby, Jakuba Bicana a Petra Stropnického, se kterými se v A-týmu také počítá. Brankářská dvojice zůstává stejná jako minulý rok, na místo trojky počítáme jako loni s juniorem.

Při výběru hráčů jsme chtěli, aby hráči, kteří tady budou, zde opravdu hrát chtěli, aby tady nebyli jen z povinnosti nebo z titulu, že si tu chtějí jenom vydělat peníze. Dále pro letošní sezonu platí, že v každém zápase musí nastoupit do hry minimálně tři hráči mladších 22 let. Na to vše jsme také samozřejmě přihlíželi při vytipovávání hráčů.

Kádr je uzavřený a s největší pravděpodobností už nikdo nový nepřijde. Myslím, že jsme udělali maximum pro to, aby bylo mužstvo lepší než loni a diváci byli spokojení.

Ing. Pavel Horažďovský, sportovní manažer IHC Písek

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy