Rozhodnou písečtí hokejisté o postupu do finále ve čtvrtek?

Pouze jedna výhra dělí naše hokejisty, aby postoupili do finále v naší skupině. Oba dva předešlé semifinálové zápasy s Kutnou Horou zvítězil tým od řeky Otavy. Ve čtvrtek budou mít hráči trenéra Rudolfa Suchánka možnost rozhodnout o postupu do finále. Favorit pro dnešní střetnutí je více než jasný. Písek se s Kutnou Horou v této sezoně střetnul celkem šestkrát, včetně play-off. Písečtí hokejisté odešli jako vítězové ze všech utkání. Učiní naši hokejisté poslední krok k postupu do finále, nebo se hráčům Kutné Hory podaří sérii zdramatizovat? Uvidíme ve čtvrtek, úvodní buly je naplánováno na 18. hodinu. Připraven bude také tradiční online přenos.
Vzájemné zápasy v základní části Písek - Kutná Hora:

Naši hokejisté se Sršni odehráli letos čtyři zápasy, ze kterých odešli vždy jako vítězové. První zápas skončil těsnou výhrou týmu od řeky Otavy 2:1. V utkání s Kutnou Horou šli svěřenci trenéra Suchánka do vedení v početní převaze, kdy Bláhovu střelu dorazil z bezprostřední blízkosti za záda Malého Hovora. Svůj náskok Písečtí ve dvanácté minutě ještě navýšili v oslabení, když perfektní přihrávka Mošovského našla před brankou najetého Heršálka a obránce Písku si s Malým poradil. Hosté v prostřední části sice Beránkovým gólem v přesilovce snížili, dorovnat skóre se ale Kutné Hoře ani při hře bez gólmana v závěru utkání nepodařilo.

Druhé utkání skončilo také úspěšně pro písecké hokejisty. Písecký tým si z kutnohorského ledu odvezl tři body za výhru 7:2. V utkání šli Písečtí rychle do vedení a ve druhé minutě se trefil Slavík. O šest minut později zapadla do branky Kutné Hory další střela a písecký náskok vylepšil Šulčík. Jenže Kutná Hora dokázala dvojbrankové manko ještě před první přestávkou smazat a od druhé části se tak začínalo prakticky od znova. V dalších fázích zápasu už se ale ozvali pouze hostující střelci a po následných pěti gólech se ze středečního utkání stala poměrně jednoznačná záležitost. Na výhře 7:2 se nejvíce podílel neproduktivnější hráč Písku Petr Šulčík, který vstřelil hattrick a přidal také jednu asistenci.

Třetí souboj s kutnohorskými Sršni přinesl vyrovnanou partii, během které Písek třikrát vedl o dva góly, domácí tým ale nakonec ztrátu dotahoval marně a vítězi se stali hráči Písku. V prvním utkání v novém roce byl nejvíce vidět útočník Tomáš Květoň, který měl podíl na třech z pěti branek. Jeden přesný zásah sám zaznamenal a ke vstřelené brance přidal ještě dvě asistence. Písečtí hokejisté si z Kutné Hory odvezli tři body za výhru 5:4.

Ve čtvrtém duelu Jihočeši na svého dalšího soupeře z Kutné vlítli hned od začátku a v desáté minutě vedl písecký tým nad Kutnou Horou o tři branky. Písecký celek byl k nezastavení také v následujících minutách a náskok Suchánkových svěřenců nezastavitelně rostl. Nakonec se počet branek v síti kutnohorských Sršňů vyšplhal na jedenáct gólů a hostující tým tak musel u Otavy překousnout hodně trpkou porážku.

Vzájemné zápasy v play-off:

1. duel

V úvodní části šli do vedení Sršni, Písek však dokázal Šulčíkovým gólem ještě před první přestávkou srovnat. Svěřencům trenéra Suchánka se vydařil vstup do prostřední fáze utkání a třemi rychlými góly si Písečtí vypracovali bohatý náskok. Hosté se v závěrečné části dostali na rozdíl dvou branek, výrazněji se přibližit domácímu týmu se jim ovšem nepodařilo. Písek vyhrál první semifinálové utkání 5:3.

2. duel:

Ve druhém utkání byl nejvíce vidět Ondřej Ježek, který dvě branky vstřelil a na jedné hostující trefě se podílel asistencí. Písek Kutnou Horu jasně přehrával. Druhý semifinálový zápas zvládnul písecký tým na výbornou a výhrou 6:2 se výrazně přiblížil finálovým bojům.

Hráčské statistiky Sršňů:

Mezi nejproduktivnější hráče patří Pavel Beránek, který v základní části zaznamenal 32 kanadských bodů. Dalším velice produktivním hráčem byl Petr Hemský, který získal o pouhé dva body méně. Ovšem ve čtvrtfinálové sérii se nejvíce dařilo Adamovi Vylíčilovi, který za tři zápasy nastřádal pět kanadských bodů.

V sršní svatyni se střídají Tomáš Malý a Tomáš Kalousek.