Písek si dnešní zápas jasně pohlídal

Další výborné utkání odehráli písečtí hokejisté ve čtvrtek, v rámci semifinálového zápasu proti Kutné Hoře. Písecký tým vyhrál všechny tři třetiny a v klidu si došel za třetí, zároveň rozhodující výhrou v sérii a vítězstvím 7:0. Trenér Sršňů Karel Dvořák který je trenérem kutnohorského hokejového klubu od října roku 2009, v po zápasovém rozhovoru litoval špatné třetí periody a dodal: "Písek byl dnes jasně lepší. První dvě třetiny se nám dařilo držet s domácím mužstvem krok, ve třetí části se na to už někteří hráči vykašlali. Domácí hráči hráli to, co potřebovali a my jsme jim to usnadnili"
Jak hodnotíte dnešní zápas?

Dnešní zápas si domácí mužstvo jasně pohlídalo. První dvě třetiny jsme uhráli poměrně slušný výkon. Ve třetí periodě jsme zápas domácím odevzdali a písečtí hráči navýšili náskok až na konečný výsledek 7:0. Písečtí hokejisté dnes hráli to, co potřebovali. Předvedli zodpovědný výkon celého mužstva, jako předvedli i v minulém zápase.

Jaký byl dnes Písek soupeřem oproti minulému zápasu?

Písek byl dnes jasně lepší. Domácí mužstvo má před sebou úkol postoupit do první ligy a to mužstvo za tím kráčí. Pro nás byl Písek velmi těžký soupeř, což dokazuje výsledek celé série, kterou vyhrál 3:0. Náš tým předvedl patrně nejlepší výkon v prvním zápase.

Písek před dnešním zápasem vedl 2:0 na série. Nastupoval váš tým do dnešního duelu s tím, že nemáte “co ztratit“?

Před dnešním utkání jsem hráčům v kabině říkal, že dnešní zápas může být poslední v letošní sezoně, tak aby odehráli pokud možno co nejlepší zápas. První dvě třetiny se nám to dařilo, ve třetí části se na to už někteří hráči vykašlali. Zejména defenzíva nefungovala tak, jak by měla a v hodně situacích nechali brankáře Tomáše Kalouska na holičkách.

První dvě třetiny byly vyrovnané. Co se ve třetí části stalo, že vaše mužstvo inkasovalo tolik branek?

Domácí hráči hráli to, co potřebovali. My jsme jim to usnadnili. Ve třetí třetině našim klukům chyběla zodpovědnost a nasazení do hry. Někteří jedinci nehráli tak, jak by měli. Navíc někteří hráči, jak jsem již jednou řekl se na hokej ve třetí třetině vykašlali.

Pro Kutnou Horu sezona končí, jak byste ji zhodnotil?

Z pohledu Kutné Hory byla letošní sezona úspěšná. Úkol byl udržet se ve druhé lize, po odstoupení Milevska jsme měli jistotu, že nespadneme. Druhý úkol byl tedy postoupit do play-off. To se nám podařilo, utkali jsme se s Kolínem, bylo to derby. Po tuto část jsme byli úspěšní. V semifinále jsme čekali, že budeme vyrovnanějším soupeřem.