Po týdnu opět zápas - s Kozly v Kolíně

V dalším utkání nečeká písecké hráče rozhodně nic jednoduchého – na domácím kluzišti je přivítá mužstvo SC Kolínští Kozlové. Kozlové se zatím pohybují na páté příčce a o tom, že umějí Kolínští pořádně zabrat, se v posledním kole přesvědčila Chrudim, která na svém ledě podlehla Kozlům těsně 1:2. První utkání vyznělo lépe pro Písecké, kteří po čtyřech vstřelených brankách zvítězili a dokonale využili domácího prostředí. Podaří se píseckému výběru porazit svěřence Stanislava Bednáře napodruhé? Utkání začíná od 17ti hodin, změny stavu přímo z Kolína můžete sledovat pomocí online přenosu.
Kolínští si před sezonou nasadili laťku velmi vysoko. Mužstvo, ve kterém se objevila více než desítka nových hráčů, doposud převážně hrající ve vyšších soutěžích, začalo hlásat o postupu. V brance se objevil zkušený Radovan Biegl ze Vsetína, v útoku pak například Grill s Barinkou. Výsledky ale nebyly takové, jaké by si Kolínští představovali, a do toho všeho začala pronikat na povrch kauza o nevyplacených výplatách. Tento důvod dokázal pobouřit některé poškozené hráče a samozřejmě také diváci nemohli být spokojeni poté, co se klub nedostal na slibované pozice. Kozlové mají na svém kontě šest vyhraných utkání, dvě prodloužení, přičemž v jednom prohráli s Chrudimí, smírně se pak rozešli po bodu s Meziříčím. První mužstvo, které dokázalo Kozli porazit, byli právě Písečtí, dále se to zatím podařilo také Milevsku, Benátkám a Táboru. Skóre soupeře je zatím kladné (38:37) a s dvaceti body mu patří pátá příčka druholigové tabulky.

První vzájemný zápas skončil, jak už bylo zmíněno, vítězstvím hráčů od Otavy, kteří celkem přesvědčivě vyhráli 4:1. Dvěma brankami se blýskl na domácí scéně Řehoř, o zbývající dvě branky se postarali Vondřich s Míkou. Jediným, kdo dokázal překonat Kubiše, byl pouze útočník David Miška.

Poté, co dal Radoval Biegl přednost extraligovému Zlínu se střídavým startem do Prostějova, vrátil se do kolínské branky Jaroslav Melna. Především v posledním utkání ukázal svoji sílu a dovezl Kozly k vítězství na horkém ledě ambiciózní Chrudimi, kdy jej prostřelil pouze v samotných prvních vteřinách utkání Žák. Statistika tohoto brankáře je 3,39 obdržených branek na zápas, v procentech úspěšnosti se pohybuje okolo sedmaosmdesáti procent.

Kanadskému bodování vévodí naprosto přesvědčivě Jan Kubišta, který se sedmnácti body za sedm branek a deset asistencí nemá sebemenšího konkurenta. Nejúspěšnějším střelcem se Marek Grill, jenž se osmkrát přesně trefil a se třemi asistencemi mu patří druhé místo v kanadském bodování Kozlů. Velmi dobře je na tom také Peter Barinka (4 branky, 2 asistence), nesehrál ale v dresu Kolína tolik utkání jako jeho statisticky lepší spoluhráči. Nejtrestanějším hráčem soupeře se Lukáš Komárek, který již nasbíral více než šedesát trestných minut.

Poslední tři utkání soupeře:
10. kolo: SC Kolínští Kozlové – HHK Velké Meziříčí 4:4
11. kolo: HC Tábor – SC Kolínští Kozlové 3:2
12. kolo: HC Chrudim – SC Kolínští Kozlové 1:2

Pravděpodobná sestava Kolína:
Melna (Muzika) - Ivičič, Komárek, Hrčka, Morkes, Heřmanský, Pýcha - Hruška, Kubišta, Barinka - Mejzr, Kubát, Tarageľ - Šebesta, Pomichálek, Čtvrtečka - Miška, Javůrek.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy