Písek – Nymburk pohledem trenérů

Zatímco trenér Nymburka Petr Zbíral nemohl být s výsledkem sobotního utkání spokojen, přestože bylo podle jeho mínění hostující mužstvo po většinu zápasu lepší, trenér domácího týmu Karel Slabý si samozřejmě zisk tří bodů pochvaloval. Slabý chválil především změny v sestavě o druhé přestávce, které jeho celku pomohly nepříznivý vývoj utkání zvrátit, naopak lamentoval nad svázaností a chybami vlastních hráčů na domácím kluzišti.

Petr Zbíral

Hodnocení zápasu

Pochopitelně že jsme z konečného stavu rozladěný. Myslím si, že jsme si minimálně bod zasloužili, protože jsme 50 minut v utkání byli lepší a měli jsme víc vyložených šancí, které jsme bohužel neproměnili. Za stavu 3:2 nás Písek zatlačil, začali jsme mít trošku problémy a dostali dva góly, ale když jsme se pak zvedali a vypadalo to eventuelně i na srovnání, když jsme soupeře dostali i pod tlak, tak přišly dvě vyloučení na závěr a ve třech se pochopitelně dávají branky hodně špatně.

Martin Šimek

Úvod sezony nebyl z jeho strany moc dobrý, ale poslední dobou se zvedá, přesunul se na napadajícího hráče hrajícího vepředu. Myslím si, že mu to svědčí a jeho výkony šly nahoru, dal v minulém zápase dva góly.

Nikola Gajovský

Zrovna v tom zápase v Písku nepředvedl to, čeho je schopný, každopádně je to talentovaný hráč. Už si čichnul v Boleslavi i k první lize, je to mladý hráč a půjde jistě nahoru. Pokud na sobě bude pracovat, tak by mohl jednou hrát dobrý hokej. Dneska jeden gól dal, ale také bohužel tři další šance neproměnil, což by se u hráče s jeho technikou hole nemělo stávat, měl by být trošku produktivnější. Ale jinak talent jako hrom.

Karel Slabý

Nepohoda na vlastním ledě

V první třetině jsem si myslel, že pro nás bude zápas s Nymburkem snadnější, že si dovolíme více věcí v jednotlivých činnostech, ale jak nám ukázala druhá třetina, tak stále ještě nejsme schopni hrát doma uvolněněji. Nevím, co s hráči pořád je, ale když mohou hrát s pukem, tak nehrají, a když jsme pod tlakem, tak se s kotoučem snaží uvolnit, něco vymyslet, rozehrát ho a celé si to zkomplikují a pak chybují... Nás to pak přivádí do takových stavů, jako bylo to vyrovnání při naší přesilové hře, to by se stávat nemělo. Tím soupeře dostaneme nahoru a začne nás přehrávat, my naopak jdeme psychicky dolu a bojíme se hrát ještě víc, než to bylo na začátku.

Změny v sestavě

Zaplaťpánbůh, že jsme udělali o druhé přestávce změny a sestavili lajny tak, že se povedlo utkání obrátit. Doufám, že nás to postaví na nohy a dokážeme doma snáz vyhrávat, protože si myslím, že naše mužstvo na to má, aby vyhrávalo a ostatní i přehrávalo. Ale dokud budeme mít dál takový strach a nedůvěru v sami sebe, tak to bude hodně těžký.

Obrat v utkání

Hlavně poslední třetinu jsme hráli vabank, v některých fázích jsme až riskovali, ale vyšlo to. Byli jsme dost důrazní, hlavně na lajně Kašpar - Mošovský - Holec bylo vidět, že jim to spolu sedí, navzájem si vyhodí. Pokud budou všichni zdraví, tak je necháme pohromadě a měli by nám zápasy vyhrávat nebo alespoň dávat góly. Karel se rozhodl krátce před utkáním, že bude hrát, sám nevěděl, jestli vydrží celý zápas, ale pomohl nám až do konce, díky za to.

Jak ve středu?

Ještě se musíme zamyslet nad složením druhé útočné řady, protože v ní to nefunguje, jak bychom si představovali. Mysleli jsme si, že když to vrátíme zpátky, jak to fungovalo na začátku soutěže, tak že se hra druhé lajny zlepší. Ale jak bylo vidět asi nejvíc v poslední třetině, tak to stále není ono. Něco tam schází, nevíme co, jestli kondice, sebevědomí, góly... Prostě se trápí, ale jsou to starší, zkušenější hráči, takže by se s tím měli vypořádat.