Odchovanec Jan Rutta přivezl do Písku zlatou medaili!

PÍSEK – Stovky lidí dorazily v pátek před polednem na Velké náměstí v Písku, aby mohly pozdravit hokejového mistra světa Jana Ruttu. Obránce, který aktuálně hraje zámořskou NHL, pozval na setkání do Písku hokejový klub IHC Králové Písek. Akce se konala v rámci městské slavnosti Dotkni se Písku v části věnované školám.

Jan Rutta, odchovanec píseckého hokeje, držitel dvou Stanley cupů a mistr světa z Prahy a Ostravy, nejprve dorazil na radnici. Setkání s vedením města se zúčastnili také zástupci píseckého hokejového klubu, a především talentovaní hráči ročníku deváté třídy, kteří letos na jaře vybojovali postup do extraligy ve své kategorii.

Pak už Jan Rutta zamířil před fanoušky na náměstí. „I když v hale bylo při mistroství světa víc lidí, tady mám větší trému," přiznal novopečený šampion. „Je úžasné tady stát. Mám radost, že jsem mohl přijet," řekl Jan Rutta.

Titul z mistroství světa je podle něj srovnatelný se ziskem Stanley cupu v zámořské NHL. „Je neuvěřitelné, co jsme zažili poslední dva týdny. Jakou podporu jsme cítili. Pohromadě jsme drželi nejen v kabině, ale i celá společnost – všichni lidé v hale, doma u televizí a na náměstích," těší Jana Ruttu. Budu na to vzpomínat celý život," zmínil šťastný mistr světa.

K největším hokejovým titulům na světě jej dohnala píle a práce. „Pomohla mi spousta lidí. Musím zmínit ale jméno Standy Neckáře, který to dotáhl až ke Stanley cupu. Byl to jeden z velkých motivátorů. V Písku se rodí výborní sportovci a jsem rád, že jsem se k nim mohl přidat," dodal Jan Rutta.

Jan Rutta je také smutným hrdinou letošního mistroství. Kvůli faulu loktem v semifinále se Švédskem jej disciplinární komise nepustila do finálového zápasu, který sledoval jen z tribuny. A právě na osudový faul se hokejisty ptal na mikrofon malý fanoušek v publiku. „Člověk musí být někdy ostrý, ale občas to přežene. Když jste se doma prali, dostali jste zákaz. Já ho dostal na finále, takže jsem měl čas zpytovat svědomí," doplnil autor jednoho gólu z mistroství světa, než ho zaplavilo moře fanoušků při autogramiádě.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy