O výsledku rozhodly neproměněné šance

V sobotu naši hokejisté odehráli zápas, ve kterém se dlouho nemohli prosadit, nakonec dvěma pěknými góly Bláhy a Kici zvítězili 3:0. Pražany v roli hlavního trenéra vedl Miloslav Šeba, který mimojiné zastupuje funkci sekretáře hokejového svazu a prezidenta klubu HC Kobra Praha. „Měli jsme dvě šance, ty jsme neproměnili, na druhé straně domácí měli dva nájezdy a proměnili je. To rozhodlo utkání,” uvedl k sobotnímu utkání kouč předposledního mužstva tabulky.
Jak hodnotíte dnešní utkání?

Dnes jsme hráli na čtyři lajny, chtěli jsme hrát útočný hokej s forčekingem vepředu, což se nám podařilo. Jinak domácí měli dva samostatné nájezdy, které proměnili, my jsme měli dvě gólové příležitosti v rozhodující chvíli, které jsme nevyužili, a to v podstatě rozhodlo dnešní zápas. Pro výsledek bylo důležité, že Bárta neproměnil svou velkou šanci na začátku třetí třetiny, kdy ujel domácí obraně, a také měl velkou šanci Culka, který mohl srovnat na 1:1, ale zápas se vyvíjel jinak.

Jaký byl dnes Písek soupeřem?

Když jsme s nimi hráli na našem ledě, tak jsme je porazili 3:2 po samostatných nájezdech. Písek hrál ze zabezpečené obrany tak, jak já znám hru Vladimíra Caldra. Domácí dnes měli dostatečnou sílu v útoku, to se projevilo v tom, že ten tým byl agresivní v obranném pásmu a uměl si vytvořit dobré šance.

Věřil jste po druhé třetině v obrat? S ohledem na minulý zápas, který Kobra prohrávala rozdílem dvou branek, nakonec jste zvítězili po samostatných nájezdech.

My jsme měli taktiku, že utkání dotáhneme do nerozhodného stavu, po případě, že by se nám podařilo rozhodnout jako v minulém zápase.

Chtěl byste vyzdvihnout něčí výkon z vašeho mužstva?

Náš mančaft poměrně dobře odehrál posledních sedm zápasů. Nyní jsme po všech herních stránkách silní, bohužel jsme se rozjeli až někdy v únoru.