O další prvoligové body svede Písek bitvu s Vrchlabím

První liga pokračuje v tomto týmu dalšími dvěma koly a ještě než Písek zamíří k sobotnímu utkání do Ústí nad Labem, utká se v domácím souboji s týmem HC Vrchlabí. Oba středeční soupeři se spolu utkají po více než třech letech, v rámci prvoligových bojů to ale bude vůbec poprvé. Odjede krkonošský klub s prázdnou, stejně tak jako před týdnem Beroun? To napoví až podvečerní zápas, jehož úvodní vhazování je naplánované na 18:00.

HC Vrchlabí

Z krajského přeboru až do popředí první ligy

V sezóně 2004 – 2005 Vrchlabí postupovalo do druhé ligy a jen málo kdo tenkrát mohl tušit, jak rychle se stejný klub dostane ještě výš. Na začátku dalšího ročníku přišel do klubu nový generální partner, úspěšná firma D&D Elektromont a premiérova druholigová sezóna 2005 – 2006 byla více než úspěšná. Tým měl největší návštěvnost ve II. Lize (75 000 diváků na domácích zápasech) a zahrál si vyřazovací souboje play-off.

Hned v následující sezóně ve druhé lize se podařilo vrchlabskému "A" týmu postoupit do vysněné 1.ligy. I v druhé nejvyšší soutěži se vrchlabští hokejisté neztratili a v premiérové sezóně obsadili výbornou šestou příčku. V druhé prvoligové sezóně si "A" tým o příčku polepšil a obsadil konečné páté místo, které bylo pro klub dosavadně největším úspěchem. V loňské sezóně se týmu z Královéhradeckého kraje příliš nedařilo, bojům o udržení se vyhnul o pouhé tři body.

Před sezónou Vrchlabí jednalo o možné spolupráci s úřadujícím mistrem z Pardubic, jehož farma v Chrudimi měla nejisté pokračování. Nakonec se ale za chrudimský klub postavilo město a nové sezóně tak mohli dát Orlice zelenou. Spolupráci s dalším klubem vzápětí extraligový Eaton odmítl.

Klub z Vrchlabí musel povolat nového muže do brány. Nakonec je jím stal Vladislav Koutský, který loni chytal první ligu v Chrudimi a odskočil také do extraligových Pardubic. Brankářské řemeslo chtěl na hřebík pověsit Petr Ševčík. Toho však vrchlabské vedení přemluvilo k návratu a opora celku se opět postaví mezi prvoligové tyče.

Novými posilami jsou dále také obránci Richard Bauer a Ondřej Poživil, který loni načal sezonu v Litvínově a poté se přesunul do prvoligového Tábora. Obranu bude v novém ročníku opět dirigovat velezkušený Tomáš Pácal, kterému budou zdatně sekundovat také inventáři Jiří Matějíček či Petr Chaloupka.

Nejproduktivnějším hráčem uplynulého roku byl velezkušený osmatřicetiletý forvard Martin Filip, který v týmu působí i nadále. V útočné fázi bude klub z Krkonoš dále sázet na Kamil Tvrdka, Radka Hubáčka a Vladislava Kubeše, který je s píseckým klubem úzce spjatý díky bohatému počtu startu v historii. Novicem předních řad je Michal Bezouška, který v uplynulých sezónách působil v Řisutech a také nepřehlédnutelný útočník František Bašlík, jehož výška sahá ke dvěma metrům.

Naopak mužstvo se musí od nového ročníku obejít bez služeb obránce Lukáše Chmelíře, brankáře Radovana Biegla a útočníků Jana Čalouna, Tomáše Klimta, Aleše Vály, Stanislava Procházky, Petra Hrušky, Ladislava Gengela a Adama Mikšovského, který v nové sezoně pokračuje právě u Otavy.

Vrchlabí v prvních zápasech

Vstup do sezony se svěřencům trenéru Řeháčka a Svobody příliš nevydařil a po prohrách v Chomutově (3:2), doma se Znojmem (2:3sn.) a v Jihlavě se tým z Krkonoš propadl na samý chvost prvoligové tabulky. Až ve čtvrtém kole vrchlabští hokejisté zabrali a na svém ledě po tuhém boji vyhráli 2:1 nad týmem z Benátek nad Jizerou. Hokejisté Vrchlabí se po čtyřech kolem nacházejí na dvanáctém místě prvoligové tabulky se ziskem čtyř bodů a záporným skórem 9:12.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek se v Hradci Králové (3:2) představil v této sestavě: Jágr - Mazanec, P. Procházka, Vomela, R. Procházka, Vráblík, Novák P., Výborný, Jank - Dragoun, Pšurný, Stejskal - Polodna, Kudrna, Ferebauer - Šulčík, Suja, Ježek - V. Novák, Bláha, Slavík.

Tým HC Vrchlabí nastoupil v domácím utkání proti Benátkám (2:1) v tomto složení: Koutský - Matějíček, Pácal, Bendík, Chaloupka, Poživil, Bauer, Čížek, Poskočil - Tvrdek, Filip, Rusnák - Urban, Bláha, Beck - Kubeš, Hubáček, Látal - Zíma, Bakrlík, Drábek.

Webové stránky soupeře

Více informací o vrchlabském hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho středečního soupeře - HC Vrchlabí

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy