Naváže Písek na vysokou výhru? Bojovat bude na Bouchalkách

První listopadová sobota zavede písecké hokejisty mezi mantinely stadionu na Bouchalkách ve Žďáru nad Sázavou, kde mají svou pevnost hráči místních plamenů. Od 17.30 spolu změří síly dva týmy, které oba v minulém kole slavily vítězství. Žďár vyhrál s Pelhřimovem, když musel odrážet nepříjemné dotahování Ledních Medvědů, Písečtí zase proti očekávání smetli doma Klatovy.

Na Vysočině nečeká Písek vůbec nic lehkého. Plameny tam body rozdávají jen zřídka kdy a výjimkou jistě nebudou chtít udělat ani proti jihočeskému Písku. Před výhrou s Pelhřimovem Žďár doma zdolal houževnatý Nymburk 5:4, před tím prohrál v 2:4 v Kolíně a zvítězil 3:2 s David Servisem. Ofenzivu plamenů táhne zkušený Petr Štěpánek (10+14), kterému zdatně sekundují Luboš Kunstmüller a David Vítek. Defenziva Žďáru nad Sázavou se opírá o extraligou ošlehaného Martina Lojka (1+8) nebo Martina Plevu s gólem a čtyřmi asistencemi.

První vzájemný zápas u Otavy zvládli lépe žďárští hokejisté, kteří si vypracovali vedení 4:1. Písečtí ale nesložili zbraně a vyrovnali na 4:4. Štěstí se pak přiklonilo na stranu plamenů a utkání skončilo 7:4 v jejich prospěch. Písek by rád porážku oplatil, spoléhat bude jistě na nejproduktivnějšího hráče týmu Davida Cibocha (10+4), na pilného nahrávače Martina Koupala (2+9) a možná vypomůže i trojlístek hráčů, kteří se také významně podepsali pod poslední výhru. Navrátilec Jakub Suchan a duo pendlů z Motoru Ondřej Šulek a Jakub Doktor. Pokud chce ale Písek pomýšlet na body, musí bezvadně fungovat celé soukolí, včetně "neviditelné" černé práce.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy