Na předposlední zápas do Kolína

Již pouze dvě utkání zbývá odehrát píseckým hokejistům před vyřazovací částí. Na předposlední zápas mají svěřenci Rudolfa Suchánka namířeno do Kolína. Kozlové mají účast v play off jistou. O jejich postupu rozhodli v posledním domácím zápase proti Vajgaru, který porazili 6:4. Kolínský tým se nachází na páté pozici se čtyřiceti osmi body. Ovšem výhra kolínských hráčů by při zaváhání Kutné Hory znamenala posun na čtvrtou pozici. Jenže porazit posílený Písek bude pro Kozly hodně těžký úkol. Tomu napovídá i vzájemná statistika. Kolínští hokejisté obrali naše hráče pouze o jeden bod z devíti možných. Jestli Kolín překvapí, uvidíme ve středu. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.
Aktuální forma kolínského mužstva

Kolínský tým získal v posledních pěti zápasech šest bodů. Kozlové sice v prvních třech střetnutí nezískali ani jeden bod. Ovšem poslední dva zápasy zvítězili. Nejprve na ledě Spartaku Pelhřimov a v posledním zápase porazili našeho jihočeského rivala na vlastním ledě 6:4.

9. kolo.

Tehdy skóre utkání otevřela tvrdá střela Roberta Procházky, která v šestnácté minutě zamířila přesně pod horní tyčku Blažkovy branky. Druhou branku přidal v závěru úvodní části kapitán Bláha. Po bezbrankové prostřední periodě přišel další gól až na samotném konci středečního klání, kdy se třetím Blažkovým přemožitelem stal Tomáš Květoň, který stanovil konečný výsledek 3:0.

20. kolo.

Nejvýrazněji se písecký tým od prosadil ve druhé části, kdy Suchánkovi svěřenci zaznamenali tři přesné trefy. Dvě branky Jihočechů vstřelil útočník Petr Šulčík, stejný počet kanadských bodů si připsal také forvard Karel Mošovský, který jednou udeřil a jednou přihrával u pátého gólu právě Šulčíkovi. Skvělý výkon mužstva podtrhnul bezchybný Michal Pinkas. Písek zvítězil 0:5 po třetinách (0:1, 0:3, 0:1).

31. kolo.

Zápas po remíze 2:2 dospěl do prodloužení, které však nemělo dlouhé trvání. Ve druhé minutě nastaveného času totiž perfektně provedeným blafákem do bekhendu rozhodl o vítězi kanonýr Květoň a Písek si připsal za výhru 3:2 bonusový bod navíc.

Hráčské statistiky Kozlů:

Nejlepší statistikou se může pochlubit Josef Malý, který za 29 zápasů zaznamenal celkem 40 bodů, 18 branek, 22 asistencí. Druhý v pořadí je Karel Nedbal, tento obránce se může také pochlubit výbornou statistikou. V třiceti utkání vstřelil 13 gólů a na dalších 23 přihrál. Třetím nejproduktivnějším hráčem je Milan Pomichálek. V odehraných devět a dvaceti zápasech zaznamenal skóre 19+8.

Jedničkou v bráně Kolína je Jiří Blažek. Jeho průměr obdržených branek na zápas je 3.63.