Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     28.11.2019       Martin Dokulil

Na led Králů přijedou podruhé v sezóně hokejisté ze Slaného

V sobotním utkání se na ledě Králů představí China Golden Dragon. Domácí jsou na sedmé příčce a hokejistům ze Slaného patří poslední místo v tabulce Střed. Oba týmy spolu v letošní sezóně sehrály již tři zápasy, ve kterých dokázali Jihočeši vyhrát. Úvodní buly na zimním stadionu v Písku je naplánováno na 17 30 hod.

Domácímu výběru se v sezóně příliš nedaří. Z celkových 21 kol dokázal Písek v základní části vyhrát jen čtyřikrát. Dva zápasy vyhráli hokejisté s týmem ze Slaného, v jednom klání dokázali přehrát Příbram 5:2 na svém ledě a začátkem listopadu se jim podařilo zvítězit před svým publikem proti silné Kobře 6:4. Jednu výhru si připsali s China Golden Dragon na samostatné nájezdy, kdy nakonec po vyrovnané bitvě u Otavy vyhrál domácí celek 6:5.

Nejvíce kanadských bodů z domácího kádru má útočník Lukáš Bednařík (6+16). Z obranných řad je to Vladimír Hanus (3+8). Z brankářů na ledě dostává největší prostor Petr Hamalčík, který má z 21 kol odchytáno 15 zápasů.

Hokejisté ze Slaného mají už odehráno 24 kol, ze kterých se jim nepodařilo vyhrát v základní hrací době ani jednou. Jediný bod získali na konci září, když v divoké přestřelce s Krály došel boj až do samostatných nájezdů, kde o výhře žluto-modrých rozhodl Karbulka. Od té doby se hosté žádného dalšího bodu nedočkali, i když v některých utkáních moc nechybělo. V listopadovém kole přijela do Slaného Příbram a nakonec vyhrála jen těsně 4:5. S tím samým soupeřem hráli na začátku sezóny a Příbram je dokázala přestřílet vysoko 2:19 na jejich ledě, což byla nejvyšší prohra pro hokejisty ze Slaného.

Nejvíce kanadských bodů z hostujícího celku má dvojice útočníků Mingju Zheng (12+2) a Xudong Xiang (6+8). Z obrany má nejvíce bodů nasbíráno Adam Zich (3+2). V brance nejvíce odehraných kol má Shengrong Xia, který hájil klec ve 12 duelech.

Vzájemná utkání:

1. zápas - Písek x China Golden Dragon 6:5sn.

2. zápas - China Golden Dragon x Písek 2:5.

3. zápas - China Golden Dragon x Písek 3:4.