Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     18.11.2019       Martin Dokulil

Králové přijedou do Pouzar arény

Uprostřed pracovního týdne čeká Krále tradiční hokejový souboj se svým věčným rivalem. Sedmý Písek jede na horký led do Pouzar arény, kde je čeká zápas se šestým David Servisem. Oba týmy potřebují body, aby se ze spodní části tabulky dostaly výš. Jihočeské derby je na programu již tuto středu, kde bude vhozen puk na ledovou plochu v 18 hod.

Oba týmy se v letošní sezóně střetly již dvakrát. Nejprve ve 4. kole, kdy Servismani před svými fanoušky přestříleli Písek 7:4.

Za domácí si dvě trefy připsal Tejko s Beránkem. Po jedné brance se na výsledku podíleli Vak, Sumerauer, Pecka.

Za hosty se prosadil jednou Novák a hattrick dal Tintěra, ale ani čtyři trefy nestačily na výhru hokejistů z ČB.

Odveta u Otavy se hrála v druhé polovině října, kdy se Králům vůbec nedařilo a po dvou brankách Marka a jednom zásahu Tejka prohrával Písek po čtyřiceti minutách už 0:3. Na začátku třetí třetiny snížil Bednařík, ale více gólu už diváci neviděli. V druhém vzájemném zápase tak výhra zaslouženě patřila znovu Servismanům, kteří vyhráli konečným výsledkem 1:3.

Z Králů má nejvíce bodů v sezóně útočník Bednařík, který má z osmnácti kol už šest branek a čtrnáct asistencí. Z obranných řad je to Hanus. Ten má dvě branky a a osm přihrávek. V brance dostává největší prostor ve hře Hamalčík, který má odchytáno 12 zápasů.

Ze Servismanů se nejvíce v útoku daří Vakovi, který ze šestnácti zápasů nasbíral už osm branek a na 12 nahrál. Z obránců je to Škopek, ten má ze sedmnácti utkání (5+5). V brance dostává nejvíce prostoru Hauser, který už odchytal deset zápasů. Tento brankář ještě v minulé sezóně oblékal dres IHC Písku a letos přešel do ČB.