Kouč Mělníka: Debakl padá na triko gólmanům

Petr Brdička jako trenér druholigového mělnického Junioru skončil den před zápasem v Písku a na uvolněné místo prvního trenéra povýšil jeho dosavadní asistent Luboš Svoboda. Ten si jistě svůj začátek na hlavním trenérském postu představoval úplně jinak než debaklem 1:10 s píseckým mužstvem. „V desáté minutě jsme prohrávali už 3:0 a s tím se už těžko něco dalo dělat. Napnuli jsme všechny síly, abychom ještě v první třetině dali kontaktní gól, ale naopak soupeř výrazně odskočil a v podstatě bylo po zápase,“ smířeně konstatoval po zápase nový kormidelník mělnického Junioru. Co podle něj o výsledku rozhodlo? "Třetí gól měl brankář chytit, to nás srazilo dolů a od toho se pak odvíjel celý zápas," prohlásil po zápase Svoboda.

Jak hodnotíte dnešní utkání?
První třetinu jsme odehráli celkem dobře. Měli jsme šance, které jsme neproměnili. Po chybě jsme dostali gól, druhý byl z přesilovky a třetí gól měl brankář chytit. To nás srazilo dolů a od toho se pak odvíjel celý zápas. V desáté minutě jsme prohrávali už 3:0 a s tím se už těžko dalo něco dělat. Snažili jsme se dát kontaktní gól, ale naopak soupeř odskočil a v podstatě bylo po zápase.

Z čeho pramenila vaše četná vyloučení?
Určitě je to osobní neukázněnost hráčů. Nechci se vymlouvat na rozhodčího, ale ten nám také třikrát nepomohl. Není to chyba rozhodčího, je to odpovědnost hráčů a jejich neukázněnost.

Jaké změny jste v týmu provedli, když jste prohrávali po druhé třetině už 6:0?
Za tohoto stavu se mužstvo těžko motivuje. Nechali jsme hrát čtvrtý útok a chtěli jsme, abychom do hry nastoupili jakoby za stavu 0:0. Viděli jsme, že zápas se nedá otočit, ale aby si hráči vyzkoušeli určité herní situace a aby si zahráli všichni hráči.

Jak posuzujete výkon vašich brankářů?
Určitě od nich očekáváme, že by měli chytit něco navíc, ale to se dnes nepovedlo. Třetí gól v první třetině nás dostal do kolen a myslím si, že výsledek padá na triko gólmanům.

Co budete muset pro příští zápas změnit?
Měl bych říct, že všechno. Ale myslím si, že když zopakujeme první třetinu bez hrubých chyb, proměníme šance, tak bychom mohli odehrát lepší výsledek než dnes.

Co nového jste už zavedl a ještě zavedete ve vašem mužstvu jako hlavní trenér?
Zavádět něco nového nejde tak rychle, protože změna trenéra byla udělána včera. Takže jsme zatím odehráli pouze jeden trénink. Změna v kvalitě hry jde skrze myšlení jednotlivých hráčů, půjde nám o to, aby si všichni více věřili a abychom hráli hokej, který jsme hráli na začátku sezóny.