K poslednímu utkání v tomto roce vyráží Písečtí do Trutnova!

V třiadvacátém kole třetí nejvyšší soutěže čeká písecké hokejisty souboj na ledě nováčka. HC Trutnov okupuje čtrnáctou příčku v tabulce a splňuje tak svůj cíl, kterým je dostat se do play – off. Pozice Trutnova staví do role favorita Caldrův výběr, statistika domácích zápasů soupeře však rozdíly přece jenom minimalizuje. Trutnovští totiž z jedenácti soubojů prohráli v normální hrací době pouze dvakrát, přičemž porazili i taková esa, jakými jsou Tábor nebo Milevsko. Jihočeši ale rozhodně mají o co hrát. Případný zisk tří bodů totiž zajistí Písku prvenství v tabulce. Dostane se Caldrův výběr poprvé v sezóně na první místo? Sledovat utkání můžete pomocí podrobného online přenosu, který startuje v 17 hodin.
Písečtí se s tímto soupeře potkali v sezóně již jednou, a to ve čtvrtém kole. Jihočeši se sice dlouho trápili v koncovce a nemohli brankově vyjádřit svou převahu, v poslední dvacetiminutovce ale prolomili smůlu a po třech přesných trefám nakonec dotáhli zápas s Trutnovem do vítězství 4:0. Velkou měrou se na celém výsledku podílel Milan Bláha, který nastřílel do Brožovy klece tři branky a na čtvrtý gól přihrál Novákovi. Dobrý výkon podtržený čistým kontem předvedl také gólman IHC Michal Pinkas, který sice neměl tolik práce jako jeho oponent, nicméně dokázal ostřejší šance Trutnova pokrýt.

V posledním utkání si soupeř Písku nepočínal ve Slaném nejlépe. V souboji s řisutskými Buldoky ale Trutnovští dlouho drželi krok a po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli nerozhodný stav 3:3. V poslední části ale Trutnov zkolaboval a Buldoci čtyřmi góly v rozmezí jedenácti minut rozhodli o svém vítězství. Za Trutnov se přesně trefil Jindřich, dvěma góly se blýskl Divíšek.

Již zmíněný střelec posledního kola, Jak Divišek, je také nejúspěšnějším bodovatelem svého mužstva. Se čtyřiadvaceti body suverénně kraluje všem statistikám. Produktivní útočník si svými výkony vyžádal střídavé starty do partnerského klubu z Vrchlabí. Bod na zápas drží také Bronislav Andres, který se v patnácti zápasech dvanáctkrát zapsal mezi střelce. V obraně sbírá body především Jan Jaroměrský (1+12). Mezi tyčemi se v Trutnově střídají tři brankáři. Nejvíce prostotu dostává Miroslav Brož, který si připsat šestnáct startů. Dalšími brankáři soupeře jsou pak Škop a vrchlabská výpomoc Ševčík.

Poslední utkání soupeře:
HC Trutnov – HC Tábor 4:3
HC Trutnov – HC Baník Sokolov 3:4sn.
HC Řisuty – HC Trutnov 7:3

Pravděpodobná sestava Trutnova:
Brož - Jaroměřský, Marša, Rejzek, Drábek, Nakládal, Tomáš - Hruška, Divíšek, Mikšovský - Králíček, Polák, Potůček - Chytráček, Ropický, Jindřich.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy