Dalším v cestě Velké Meziříčí

Po prohraném utkání v Kolíně se ve čtrnáctém kole představí v Písku kádr vedený Bohumilem Prachařem – HHK Velké Meziříčí. Sice patří vysočanskému klubu desátá příčka druholigové tabulky, přesto nejede hrát do Písku druhé housle. O tom, že mají v Meziříčí kvalitní mužstvo se přesvědčili nedávno Benátky, které s tímto soupeřem utrpěli první porážku v sezóně. V minulém kole nastoupili Meziříčtí s novou posilou, brankářem Milanem Řehořem, který má v mužstvu soupeře vyřízené střídavé starty z prvoligové Jihlavy. V utkání s Chrudimí drželi dlouho se soupeřem krok, nakonec byla ale úspěšnější Lubinova smečka.
V minulém utkání naspoupil celek Velkého Meziříčí na domácím kluzišti proti ambiciózní Chrudimi. Trenér nováčka ze skupiny Střed měl velké touhy obrat ligového lídra o body, jelikož v Chrudimi dlouhé roky trénoval. Posílený kádr nezačal utkání nejlépe, přesto dokázal smazat jednobrankové manko soupeře. Podobný průběh se v první třetině ještě jednou opakoval a po dvaceti minutách byl stav nerozhodný. Ve druhé třetině dokázali hosté opět odskočit o branku, tentokrát ale svěřenci trenéra Prachaře neuměli odpovědět a po fyzické únavě, kdy odstoupili tři hráči ze základní sestavy, prohráli nakonec 2:5. Přesto má za sebou Meziříčí dobré utkání, ve kterém nedarovalo soupeřovi plný bodový zisk zadarmo a určitě splnilo požadavek, kterým bylo potrápení soupeře. Premiérou bylo toho utkání pro brankáře Řehoře, který má spolu se Slavíkem zařízeny střídavé starty z prvoligové Jihlavy. Druhý jmenovaný se v Písku nejspíš nepředstaví po zdravitních potížích z posledního kola.

S tímto soupeřem se Písečtí naposledy potkali ve třetím kole. Po dvou výhrách se také v Meziříčí dostali svěřenci Rybáčka a Malého do dvoubrankového vedení. Domácí hráči se však dokázali otřepat a v sedmačtyřicáté minutě vyrovnával Konečný. V posledních minutách zařídil píseckému mužstvu tříbodový zisk Pavel Kříž střelou od modré čáry.

Jedničkou v brance byl od začátku sezóny bývalý brankář Havlíčkova Brodu Lukáš Novák. Po nepříliš úspěšných výkonech pustil mezi tyče Zbyňka Pekárka. Plná důvěra trenérů se po čase opět přiklonila na stranu Nováka. Nyní však Velmez využívá jiných služeb a spoléhá na střídavé starty jihlavského Řehoře.

Nejproduktivnějším hráčem soupeře se bezesporu Miroslav Bukáček, kterému se podařilo nasbírat dvanáct bodů po šesti brankách a stejném počtu asistencí. Zároveň je také nejlepším střelcem mužstva z vysočiny. Velmi dobře je na tom také druhý hráč kanadského bodování Jan Konečný, který si připsal pět přesných tref a u čtyřech branek byl asistentem.