Bod je pro nás zlatý

Písečtí hokejisté se po třech týdnech opět představili na svém ledě. Na jih Čech zavítal soupeř z hlavního města - Kobra Praha. Úvodní třetinu vyhráli naši hokejisté 1:0 díky gólu Rudolfa Suchánka. Druhá perioda skončila nerozhodným výsledkem a tak oba týmy šly do kabin za stavu 2:1 pro Písek. Ve třetí části se hostům povedlo vyrovnat a dovést utkání do prodloužení. V tom zařídil bonusový bod pro IHC KOMTERM Písek Šulčík. Asistent trenéra hostujícího mužstva Martin Slanina v po zápasovém rozhovoru přiznal, že bod má pro Kobru cenu zlata. A dodal: "Jsme rádi, že jsme zde uhráli bod. Po minulém výprasku 12:0 dnes byli domácí jasnými favority."
Jak hodnotíte dnešní zápas?

Získali jsme jeden bod, který je pro nás zlatý. Jsme spokojení, protože nikdo nepočítal s tím, že by jsme mohli nějaké body získat. Utkání jsme dotáhli do prodloužení. Chtěli jsme, aby o vítězi rozhodly samostatné nájezdy. Kdybychom měli více štěstí, mohli jsme brát body dva. V naší situaci by nám zisk dvou bodů do vyrovnané tabulky hodně pomohl. Náš tým se potřebuje dostat v tabulce výše, protože postoupit do play off z osmého místa a přijet hrát do Písku by pro nás znamenalo jasnou prohru.

Jaké byly cíle vašeho týmu před utkáním?

Na jih Čech jsme přijeli s tím, že by jsme ten bod chtěli uhrát. Přijeli jsme s mladým týmem. Máme hodně juniorů. Po výprasku z minulého kola 12:0 jsme nevěřili, že zápas pro nás dobře dopadne. Navíc písecké mužstvo před play off získalo posily, takže favorit před utkáním byl jasný.

Co říkáte na písecký mančaft?

Písek je mužstvo se spoustou zkušených hráčů, kteří mají něco za sebou. Jsou dobře sehraní. V útočné fázi velice silní. V defenzívě dělají minimum chyb a v bráně je jistí dobře chytající brankáři.

Odpovídá výsledk předevedené hře obou týmů?

Já si myslím, že výsledek 3:2 po prodloužení je spravedlivý. Příležitosti měli oba týmy, takže skóre se mohlo zvrátit ve prospěch jak domácího mužstva, tak i na naší stranu. Naši hráči hrali dobře, ale některým chybí zkušenosti.

Výkony kterých hráčů by jste vyzdvihnul?

Dnes bych rád pochválil celé naše mužstvo. Nerad bych na někoho zapomenul. Všichni hráči dělali, co jsme si řekli v kabině před zápasem. Útočníci i obránci hráli tak, jak měli. Dobrý výkon předvedl také náš brankář Pavel Krch.

Postoupí Písek do první ligy?

Bude to mít těžké. Konkurence ostatních týmů je obrovská a myslím si, že soupeři jim budou dělat veliké problémy. Uvidíme, jak se Písek dá dohromady a jak play off zvládne.