Archiv

st 25.10.2023

Králové v Chomutově makali, ale na obrat nedosáhli

Písek zanechal v chomutovské aréně dobrý dojem, i přes rychlé manko 3:0 se dokázal postavit na nohy a snížit na 3:2. Ve druhé třetině Králové kousali, ale vyrovnat nedokázali. To se naopak povedlo favoritovi soutěže, který definitivně rozhodl ve třetí třetině.

st 30.8.2023

Králové za tři minuty otočili vývoj okresního derby

Králové se v přípravném utkání s Milevskem rozjížděli pomalu, sympaticky bojující tým hostů kousal, ale herní a střeleckou převahu nakonec Písek zúročil slepenými góly ve třetí třetině. Králové slaví první výhru v přípravě v poměru 4:2.

Mládežnický hokej - zápasy
so 4.12.2021

Duel s dramatickým závěrem skončil vítězstvím píseckých juniorů!

Písečtí junioři odcestovali k další bitvě do Prahy, kde se utkali s Kobrou. Nepříjemný soupeř kousal hlavně v závěrečné třetině, neboť po čtyřiceti minutách bylo skóre příznivé pro Krále, kteří vedli 4:0 a už to vypadalo, že Písek dohraje posledních dvacet minut v klidu. To se ale nestalo a svěřenci trenéra Hájka zaveleli k obratu. Kontaktní branka na 3:4 padla tři minuty před koncem a naštěstí pro Písek už vyrovnávací branka nepadla. Mladí Králové si po této výhře upevnili první příčku ve skupině a na druhou Chrudim mají náskok šesti bodů. Za Písek se v tomto klání prosadili Ryba, Kříž, Pitel a kapitán týmu Kurfürst.

st 17.11.2021

Písek hodně kousal, ale Příbram splnila roli favorita

Na zimní stadion v Písku přijela v šestnáctém kole druhá Příbram. Hosté si vypracovali čtyřbrankové vedení, kdy se dvakrát prosadili v první a druhé třetině. Jihočechům se podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Poslední slovo měl Baník, který se v šedesáté minutě trefil do prázdné branky a vsítil pátý gól.

Mládežnický hokej
út 19.3.2019

Junioři zbrojí na baráž, vybojují si právo extraligové příslušnosti?

Písečtí junioři prožívají fantastickou sezonu. Poté, co se zdárně prokousali základní částí s pouhopouhými dvěma porážkami z deseti zápasů, začali obdobným způsobem úřadovat i ve své nadstavbové skupině. V té sice o konkurenci nebyla nouze, svěřenci trenéra Volfa se postupně utkali vždy čtyřkolově se sedmičkou houževnatých soupeřů vážně pomýšlejících na celkové prvenství, ale co naplat. Hráči IHC úspěšně navázali na to, kde předtím skončili a druhá část soutěže byla v jejich podání nakonec ještě větší jízda. Přestože je čekala vydatná porce dalších osmadvaceti náročných duelů, přemožitele našli jen v pouhopouhých třech případech. Svou pílí a skvělými výkony si ve finále s relativně velkým časovým předstihem zajistili kýžené první místo, s myšlenkou na které tak dlouho laškovali, a s celkovým ziskem pětasedmdesáti bodů se jim po zásluze otevřela brána vedoucím k bojům o extraligu. Ty pro ně vypuknou již ve středu 20. března před zraky domácího publika, kdy na svém ledě od 18:00 hodin přivítají vítěze skupiny R - tým HC Litomyšl. V rozmezí necelých dvou týdnů se písečtí mladíci utkají ještě s týmy HC Slovan Ústí nad Labem a Warriors Brno, pokaždé v jednom domácím a jednom venkovním střetnutí. Podaří-li se jim obsadit jedno ze dvou prvních míst, oficiální cestou si zajistí právo účasti v juniorské extralize pro sezonu 2018/2019.

so 16.2.2019

Vítězné drama s Pelhřimovem poslalo Písek do play-off!

Písek svedl s posledním Pelhřimovem opět tuhou bitvu, přestřelku tentokrát zvládli Jihočeši po brankách Dominika Bílka, Šimona Červinského, Vojtěcha Šuhaje, Jana Polaty a Martina Parýzka. Písek v zápase dlouho vedl, ale Lední Medvědi hodně kousali a dvakrát srovnali. Naposledy to bylo v závěru po sporné situaci a diskutabilním vhazování v obranném pásmu Písku, ale konec patřil stejně domácím. Detektivku rozsekla přesilovková střela kapitána Martina Parýzka necelé dvě minuty před koncem, která definitivně rozhodla o výhře 5:4 a účasti Písku v play-off.

Preview k zápasu
pá 21.12.2018

V sobotu směr Šumperk: Písečtí se pokusí dobýt Dračí sluj

V mysli i v éteru všech příznivců pootavského výběru se vyjma sváteční nálady aktuálně vznáší ještě jedna věc, a to sice hlodavá otázka, jakou vánoční specialitu po úspěchu lační Písečtí připraví v sobotu 22. prosince Šumperku, stávajícímu lídrovi tabulky skupiny Východ, na jehož horký led v závěru adventu cestují a kam nechtějí dorazit jen tak zbůhdarma. Je sice už tak nějak všeobecně známo, že v Herrově kuchařce lze nalézt spoustu vytříbených receptů, z nichž každý má něco do sebe, v poslední době však všem chybí jedna klíčová ingredience, díky níž by se jeho hoši znovu prokousali ke kýženému triumfu. Na ten hráči IHC čekají po skončení své úspěšné bodové série již tři zápasy. Nic jednoduchého je pochopitelně nečeká ani tentokrát, proti našlapanému a dobře motivovanému moravskému soupeři se tak dozajista společně pokusí oprášit starou recepturu a znovu vsadit na osvědčenou přísadu, která jejich výkon vždy jaksepatří správně okoření - bojovnost. S tou, stejně tak jako v předcházejícím vzájemném střetnutí ze sklonku října, kdy na šumperskou delegaci spektakulárně vyzráli, zkusí opět dokázat, že písečtí hokejoví princové, na rozdíl od těch pohádkových, zkrátka a dobře nejsou tak úplně na draka. Poslední zápas roku 2018 pro Jihočechy vypukne spolu s úderem 17. odpolední hodiny.

čt 24.8.2017

Radomyšl hodně kousala. Výhru Písku vystřelil v prodloužení Hřebíček

V rámci čtvrtečního tréninku si písečtí hokejisté střihli přátelák s farmou z Radomyšle. Po nesmělém úvodu se ujala vedení Radomyšl, Písek pak výrazně přidal na tempu a po dvou třetinách vedl 3:1 díky brankám Jiřince, Drdy a Bárty. Sokol pak ve třetí třetině potrestal spálené šance píseckých mladíků a vyrovnal. Prodloužení rozhodl v náš prospěch po úniku bek Milan Hřebíček, který dostal za obranu špičkový pas od Martina Parýzka. Šanci v kádru dostal pár nováčků - René Skala a Josef Frühauf. Někteří hráči základního kádru naopak chyběli.

po 8.2.2016

Chrudim kousala. Junioři Písku vyhráli gólem v závěru

Písečtí junioři si v Chrudimi prošli těžkou zkouškou. Bojovně naladění domácí dokonce sahali po cenném skalpu lídra soutěže. Oba týmy se během utkání přetahovaly o těsné vedení. Ve třetí části se podařilo strhnout vedení na svou stranu domácím, kteří toužili po bodovém zisku. Písek ale v divokém závěru dokázal skóre opět otočit. Nejprve Jihočeši vyrovnali v 56. minutě v početní výhodě a rozhodující gól přidali v minutě 58.

po 19.9.2011

Těžký zápas na úvod týdne, Písek odcestuje na led neporaženého Hradce

V novém týdnu čekají všechny prvoligové celky hned tři prověrky. Zápasový kolotoč se opět roztočí v pondělí a Písek pocestuje do Hradce Králové. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00.

so 5.2.2011

Písecké čeká poslední venkovní zápas - v Litoměřicích

Hráče trenéra Chlustiny míří k poslednímu venkovnímu utkání v základní části první ligy. Hlavní rozdíl mezi oběma týmy je, že Písek už má bohužel stoprocentní jistotu baráže. Stadion, pokud se bude chtít baráži vyhnout, musí bezpodmínečně bodovat. Od barážových pozic Litoměřické dělí pouhý jediný bod. Úvodní buly ja naplánováno na 17. hodinu.

pá 28.1.2011

Písek zamíří v sobotu na led předposlední Chrudimi

První liga pokračuje v sobotu 41. kolem a hráče trenéra Chlustiny čeká soupeř pohybující se na příčkách kolem samotného chvostu tabulky. Píseckým hokejistům se v poslední bodě daří dobře. Z posledních čtyřech zápasů odešli jako vítězové hned třikrát. Kdo si odnese výhru ze sobotního utkání se dozvíme již tento víkend. Úvodní buly je naplánováno na 17. hodinu.

Rozhovory
pá 15.1.2010

Pokud budeme hrát jako tým, věřím, že uspějeme, říká Tomáš Květoň

Loni zažíval povedenou sezónu v Táboře a také letos se mu skvěle daří. Útočník Tomáš Květoň se před sezónou vrátil do Písku a s více než jedním kanadským bodem na zápas je aktuálně třetím statisticky neproduktivnějším hráčem ambiciózního týmu. Sám ale ke svým statistikách hovoří velice skromně. Jestli dávám góly já nebo někdo jiný, to už není podstatné. Pro mě jsou hlavní výsledky týmu a tady jsme na tom skutečně velice dobře. Manšaft perfektně šlape a také psychicky je velmi silný,“ říká dvaatřicetiletý útočník, který by si po roce rád zopakoval postupové oslavy.

so 8.11.2008

Výborná první třetina na body nestačila

Písečtí vstoupili do zápasu jako uragán a v desáté minutě udeřili góly Radka Hovory a Ondřeje Ježka. Hráči hokejem diváky bavili, protože ani Jablonečtí se nenechávali zahambit a snažili se oplácet akce domácích rychlými protiútoky. Z jednoho se jim také podařilo snížit. Od druhé třetiny se Písku přestalo dařit v koncovce a znervózněl, naopak soupeři se povedlo skóre otočit dvěma brankami. Poslední třetinu již domácí odehráli víceméně v křeči a v pohodě chytající Kousal udržel Jablonci těsné vedení až do konce.

pá 7.11.2008

Sobota nabídne duel Píseckých s omlazeným mužstvem Jablonce

Nedávno se na píseckém ledě představili Kolínští Kozlové, k sobotnímu utkání do Písku dorazí ze samého severu Čech pro změnu jablonečtí Vlci. Ti zatím nejsou domácím týmům příliš nebezpeční, většinu získaných bodů si připsali na vlastním stadionu. I tak bude chtít v tabulce desátý soupeř co nejvíce "kousat", protože má týmu od Otavy z minulosti co vracet - v sezoně 2005/06 vyřadil Písek Vlky v play-off a loni vyhrál obě utkání, to domácí dokonce vysoko 6:0. Více se oba soupeři nepotkali. Bude v sobotu Písek pro Severočechy stále nestravitelným soustem?