Písek udolal Rebely v prodloužení a získal první body

Písečtí hokejisté si po dnešním zápase připsali první dva body do prvoligové tabulky, největší měrou se o to zasloužili Michal Pšurný, který nejprve poslal Jihočechy do vedení a brankář Jágr, který odolával útokům havlíčkobrodských hokejistů až do šedesáté minuty, kdy poprvé inkasoval. Následovalo prodloužení, které trvalo pouhých dvanáct vteřin. Michal Dragoun našel Michala Pšurného a ten zařídil výhru Písku v nastaveném čase. O další body se naši hokejisté poperou ve středu, kdy k řece Otavě zavítají hráči Berouna.
1.liga ČR, 2. kolo, so 18.9.2010
Havl. Brod
1:2p
0:0, 0:0, 1:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 60. Třetina (Němec, Vondráček) - 54. M. Pšurný (Dragoun), 61. M. Pšurný (Dragoun). Rozhodčí: Jebavý - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:10, navíc Slavík 2 plus 10 minut za zasažení do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 853. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Havl. Brod: Suchan - Kempný, Soldán, Sova, Morava, Vošmik, A. Jelínek, M. Blažek, Zítka - Vondráček, Třetina, Knotek, Meidl, Voj. Němec, Fiedler, Švaňhal, Zábranský, Zohorna, Hadrava, Vylíčil, Ondráček.
Písek: Jágr - Vomela, Vráblík, Výborný, P. Novák, Kalečík, P. Procházka, Mazanec, Jank - Suja, Dragoun, M. Pšurný, Kudrna, Ferebauer, Polodna, Slavík, Bláha, V. Novák, Kellner, Stejskal, Šulčík.

Už začátek utkání napovídal o tom, že k vidění bude především útočný hokej. Jako první zahrozili Rebelové, Knotkovu nahrávku zpoza branky nevyužil mezi kruhy najetý Vondráček, jehož střela si nenašla cestu mezi tři tyče brány gólmana Jágra. Hosté z Písku se nenechali zahanbit a prezentovali se velice nebezpečnou akcí: po Ferebauerově ostré střele z vrcholu pravého kruhu, jíž dokázal brankář Suchan betony vyrazit do volného prostoru před sebou, pálil úplně volný obránce Výborný, ale těsně minul vzdálenější horní roh brodské svatyně. Hokejisté obou táborů servírovali natěšeným fanouškům pestré a zajímavé hokejové menu, snažili se o útočnou hru, jíž doplňovali častou střelbou ze všech možných palebných pozic. Občas to při ofenzivní fázi také zaskřípalo, když hráči nenašli úplně společnou řeč a rychlý útok ukončili nepřesnou přihrávkou na soupeřovy hole nebo zakázané uvolnění. V průběhu 9. minuty se Rebelové dostali pod narůstající tlak Písku, ze kterého vzešly tvrdé střelecké pokusy, s nimiž si brankář Suchan poradil, a následné vyloučení brodského útočníka Knotka. Jihočeši však s touto příležitostí k otevření gólového účtu zápasu naložili špatně, nedařilo se jim překonat zformovaný havlíčkobrodský blok a nastěhovat se do útočného pásma, kde by mohli zaměstnat brankáře Suchana. Domácí se tak ubránili bez větších potíží, vrátili se do plného počtu hráčů na ledové ploše a záhy sami nebezpečně zaútočili. Ve 12. minutě poslal Zohorna přihrávku na hůl volného Zábranského, jenž na úrovni branky zpracoval puk, nabruslil si před branku do lepší palebné pozice a z otočky střílel těsně vedle levé tyčky Jágrovy brány. Havlíčkobrodští hokejisté pomalu začínali brát otěže zápasu do svých rukou a vypracovávali si postupně enormní tlak. Ten ještě umocnila 99 sekund dlouhá přesilovka 5 proti 3, v níž jihočeského soka pořádně zmáčkli v jeho obranném pásmu a gólmana Jágra zasypali pořádnou sprškou střel, gólového efektu však nedosáhli. Stejně si počínali i Písečtí, kteří číhali na rychlé výpady do rozhozené havlíčkobrodské obrany. Po první třetině tak platil bezbrankový stav 0:0.

Do druhé třetiny naskočili o něco lépe rebelové, kteří si připsali na konto první ohrožení soupeřovy branky: Sova napřáhl na modré čáře a vyslal ze své hole razantní projektil, který gólman Jágr vyrazil svými betony do prostoru před sebou, kde ovšem žádný z útočníků nezareagoval na rychle letící puk včas a nedorazil ho do brány za záda rozhozeného brankáře. V čase 22:05 musel na trestnou lavici odjet faulující brodský bek Kempný a nabídl Jihočechům hru v početní převaze. V její úvodní části si hosté vynutili značnou územní převahu, domácí hráče zahnali do hlubokých obranných bloků a gólmana Suchana nenechávali vydechnout, na brodskou bránu totiž posílali spoustu nepříjemných projektilů. Havlíčkobrodský družina v těchto těžkých situacích obstáli a ve druhé minutě oslabení už Jihočechy ke své brance prakticky vůbec nepouštěli. Ve 26. minutě si vyzkoušeli přesilovku také oni a soupeř musel čelit rovněž obrovskému tlaku, Rebelové nenechávali jejich defenzivní řady vydechnout a tlačili soupeře ze všech sil. Také Jihočeši se ubránili bez úhony, největší šance domácích přišla paradoxně až při plném počtu hráčů na ledě: po výborné nahrávce se ocitl úplně sám v dobré pozici za píseckou obranou útočník Meidl, jenž si z levého kruhu sjel k brance a tvrdou ranou k levé tyčce vyprášil Jágrovy betony. Atraktivní podívaná s nevyzpytatelným průběhem stále pokračovala, tentokrát měli navrch hosté z jižních Čech a za svou aktivitu byli odměněni ziskem další přesilové hry. Tu využili k získání enormního náporu na osobu gólmana Suchana, ovšem ten zůstal i při této situaci neprůstřelný. Písek neustále pokračoval v dobývání havlíčkobrodských obranných pozic a také při hře 5 na 5 byl nebezpečnějším týmem. Úplný závěr prostřední části však patřil bojovníkům z Kotliny, jejichž ofenzivní choutky ještě podpořil vyloučený obránce Kalečík. Gólmanu Jágrovi Rebelové připravili pestrou škálu práce, při níž se strážce písecké svatyně určitě pořádně zapotil až do druhé sirény, po níž tak panoval stále bezbrankový stav.

Rebelové do závěrečného dějství doslova vlétli a hned poslali písecké obraně důrazné varování: Třetina se chopil na útočné modré čáře puku, prokličkoval se středem písecké obrany až před gólmana Jágra, ovšem před ním již ve velké tísni zakončoval na poslední chvíli těsně vedle levé tyčky. K vidění byla spousta šancí, které si oba týmy vytvářely, ovšem s jejich proměňováním to bylo, především vinou špatné koncovky a výtečně chytajícím gólmanům, o poznání horší. Oba týmy měli k dispozici několik přesilových her, ale ani jedna z nich nepřinesla kýžené ovoce v podobě vstřeleného gólu. Vše změnila až 54. minuta: od Michala Dragouna se dostal kotouč šťastným odrazem na hůl MICHALA PŠURNÉHO, jenž se objevil úplně sám v levém kruhu a přesnou ranou vymetl pravý horní růžek Suchanovy brány – 0:1. Rebelové se snažili o odpověď, na níž jim nezbývalo moc času, jelikož se chvatně blížila závěrečná siréna. V samotném závěru sáhli trenéři domácích ke hře bez brankáře, jež nakonec rozjásala Kotlinu: kotouč putoval krátce po vhazování po ose Roman Vondráček - Vojtěch Němec - MIROSLAV TŘETINA, při čemž posledně jmenovaný propálil v čase 59:22 zblízka dosud neprůstřelného gólmana Jágra – 1:1. O vítěhzi tak muselo rozhodnout prodloužení nebo případné samostatné nájezdy.

Už za pouhých 12 sekund hry přišlo rozhodnutí: hned po vhazování se přesně trefil MICHAL PŠURNÝ, který po nahrávce Michala Dragouna bleskově propálil překvapeného gólmana Suchana a vystřelil Jihočechům bonusový bod – 1:2.

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod):

Je nepsaný pravidlem, že kdo nepromění přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát. Bylo od začátku vidět, že to bude především utkání obran a gólmanů, kteří si na konci vybrali trochu slabší chvilku. Dnes mi to připomínalo zápas v Benátkách nad Jizerou, kde to vypadalo podobně.

Miroslav Krupka (IHC KOMTERM Písek):

Určitě u nás panuje spokojenost, na Třebíč jsme si doma věřili, ale nakonec jsme těsně prohráli. Jeli jsme si do Havlíčkova Brodu alespoň pro bod, protože jsme věděli, že se jedná o silného soupeře. Nakonec jsme získali dva body, jsme tedy opravdu psokojení.