Jihočeské derby vyznělo lépe pro Písek

Je za námi jihočeské derby, které dopadlo lépe pro tým od řeky Otavy. Úvod utkání ale vyšel lépe Táborským, kteří se dostali do vedení již po čtyřiatřiceti vteřinách. Za domácí však o čtyři minuty později odpověděl svým premiérovým gólem Jiří Heš. V polovině dvacáté osmé minuty se prosadila druhá znojemská posila Karel Plášek. Jeho branka nakonec byla brankou vítěznou, diváci se dalšího gólu nedočkali. Písek tedy porazil Tábor 2:1. Další body budou moci naši hokejisté získat na vlastním ledě proti Olomouci.
1.liga ČR, 11. kolo, st 20.10.2010
Tábor
2:1
1:1, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 5. Heš (Kudrna), 28. Plášek (Nedvěd, Slavík) - 1. Török (Štrba, Havran). Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2000. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Písek: Jágr – Procházka, Kalečík, Heš, Vráblík, Výborný, Vojta, P. Novák, Vomela – Nedvěd, Plášek, Slavík – Kopecký, Dragoun, Mikšovský – V. Novák, Stejskal, Jiří Kudrna – Pšurný, Polodna, Ferebauer.
Tábor: Čech – Černý, Havran, Petráček, Zíb, Koktan, Kanov, Jan Kudrna – Šperger, Kocar, Nedorost – Török, Štrba, Andres – Heřman, Padělek, Mrkvička – Ježek, Krätzer, Kolomý – Vild.
Jihočeské derby mezi Pískem a Táborem začalo pěkně zostra. Už v čase 0:34 šli Táborští do vedení. Střelu Krätzera brankář Jágr vyrazil před sebe, ke kotouči se dostal Jaroslav Török, který prostřelil píseckého brankáře. Domácí po inkasované brance působili hodně zaskočeně a byli to zejména hosté, kteří si vypracovávali šance. Ve třetí minutě střílel z mezikruží Andres, který trefil levou tyč. V čase 5:00 se potvrdilo přísloví: nejlepší obrana je útok. Kudrna obkroužil táborskou branku, puk po sérii přihrávek doputoval k Jiřímu Hešovi, který překvapil Čecha střelou po ledě. Písecké hráče vstřelená branka „nakopla“ a v těchto minutách byl lepší domácí tým, a písečtí hráči si vytvořili několik dobrých střeleckých pozic, Čech však všechny pokusy domácích pochytal. Od přibližně osmé minuty se hra uklidnila a oba týmy se snažily především neinkasovat druhou branku, hru navíc brzdila častá přerušení. A tak se na další vážnější šanci čekalo do šestnácté minuty, kdy v rychlém sledu mohli skórovat Táborští, posléze i Písečtí. V dalším průběhu první třetiny se nic vážnějšího nestalo.

A tak hráči šli do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Vše důležité se stalo v prvních pěti minutách. Hosté šli do vedení díky rychlému gólu Andrese. Za Písek ovšem odpověděl premiérovou trefou Heš.

V úvodu druhé periody měl stoprocentní tutovku Kocar, který střílel z mezikruží, jeho projektil se otřel o břevno. Ve dvacáté třetí minutě měli hosté výhodu přesilové hry 5 na 3 trvající přibližně minutu. Od modré čáry střílel Černý, jeho pokus směřoval vedle pravé tyče. Písečtí zbytek přesilovky ubránili. Ve dvacáté páté minutě zakončoval nebezpečně Kudrna bekhendem, kotouč si však cestu do táborské brány nenašel. V čase 27:32 však ano. Po zmatcích v hostující obraně se kotouč odrazil ke Karlu Pláškovi, který překonal bezmocného Čecha. V polovině zápasu přihrával Slavík zpoza brány Nedvědovi, který jen těsně minul pravou tyč Čechovy brány. Ve třicáté šesté minutě vyslal Heš jedovatou střelu od modré, Čech efektivně zasáhnul lapačkou.

Ve druhé části se diváci dočkali jedné branky, k radosti domácích do branky Tábora. Vedení 2:1 Písku zajistil Heš.

Po jedné minutě přihrával Kopecký před bránu Dragounovi, který minul pravou tyč o centimetry. O tři minuty později přihrával Plášek zpoza brány Výbornému, obránci Tábora však přihrávku zblokovali a zamezili tak téměř jistému gólu. V padesáté minutě měl na hokejce vyrovnání Šperger, ale Jágr si připsal další úspěšný zákrok. O dvě minuty později se Čech neshodnul se svým obráncem a ke kotouči se dostal Plášek, který ovšem zakončoval z ostrého úhlu a trefil boční síť. V padesáté osmé minutě střílel od modré Kudrna, kotouč ovšem mířil do středu brány, kde stál pozorný Jágr. Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny hráli hosté bez brankáře. Tlak Táborských navíc umocnilo vyloučení píseckého hráče. V posledních vteřinách se hosté usadili v útočném pásmu, kde si vypracovali několik dobrých, střeleckých pozic, ale branku se jim vsítit nepodařilo. Ve třetí části jsme u řeky Otavy gól neviděli a tak v jihočeském derby vítězí Písek 2:1.

Rudolf Suchánek (trenér Písku): Začátek byl z naší strany velice špatný. Dostali jsme rychlý gól a byli pod tlakem. Naštěstí jsme se dokázali zvednout a troufám si říct, že od desáté minuty jsme byli lepší. Jen je škoda, že jsme si tak zdramatizovali konec utkání, kdy nás soupeř zatlačil a báli jsme se o výsledek. Celkově mám ale ze zápasu pocit dobrý. Výhra je dle mého názoru zcela zasloužená.

Arpád Györi (trenér Tábora): Do zápasu jsme vstoupili lépe než soupeř a rychlým gólem se dostali do vedení. Písek vzápětí dokázal srovnat a zlomový moment nastal ve druhé třetině, kdy jsme nevyužili dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Tam jsme měli dát minimálně jeden gól. Ve třetí třetině jsme soupeře přetlačili, bohužel se nám ale vyrovnat nepodařilo. Mrzí nás, že jsme v Písku nezískali ani bod. Minimálně jeden jsme si dle mého názoru zasloužili.