Zápas ukázal, že góly střílet umíme!

Jsou to samé zamotané detektivky ty letošní zápasy Písku. Pokaždé o gól, pokaždé napětí až do konce. Zápletku nejzapeklitější zatím nabídl včerejší zápas na domácím ledě s Havířovskými Pantery. Ti se zakousli do Písku hned od začátku, pak své sevření povolili a dokonce se dali na útěk. Ve třetí třetině se však vzpamatovali a už to vypadalo, že Kaděra, Říha a spol. Písecké dostanou. Jenže Písek vstal z mrtvých a gólem v prodloužení definitivně Pantery položil na lopatky. Co prožíval na lavičce trenér domácích Milan Mazanec?
To byl hrůzostrašný začátek zápasu. Proč přišly ty dva obdržené góly v úvodu utkání?
My jsme se v poslední době zabývali začátky zápasu, přesto jsme dnes opět začali vystrašeně. Hráči snad měli z té dvojice Kaděra - Říha strach, ukázalo se tedy, že oprávněný. Přesto jsme začátek utkání hostům nehorázně usnadnili.

Šest branek, to je v Písku nebývalá úroda. Protorhlo se konečně střelecké trápení?
To je obrovský pozitivum pro nás, protože dát šest gólů, to jsme snad dohromady nedali v posledních osmi zápasech... Je to velké povzbuzení.

Dnes Písek kraloval zvláště v přesilových hrách....
Jednak jsme ty přesilovky opravdu hodně zkoušeli, snažili jsme se .... ne to vám nemůžu z taktických důvodů říkat...prostě jsme se v nich zlepšili, jak v zavezení kotouče do pásma, tak v koncovce.

Co říkáte výkonu kapitána Šimka, trefil se hned třikrát...
Je dobře že se chytil, projevil se jako kapitán, hrál velice dobře, takhle by jsme si představovali hru kapitána. Myslím ale, že po jeho bok se zařadili další – Jelen s Nouzou, Kořánek, Malinský...

Za stavu 4:5 tři minuty před koncem to zvláště po faulu právě Šimka na Kaděru vypadalo dost beznadějně. Věřil jste stále alespoň v bod?
Šimek sice byl vyloučen dost netakticky, ale Kaděra ten faul nafilmoval a navíc nám to pak rozhodčí vrátil a vlastně my jsme jak v tom oslabení, tak v té následné přesilovce, rozhodli zápas. Rozhodčí předtím několik zákroků pustil a pak mu asi přišlo, že musí něco písknout, a tak když se tam začal Kaděra zrovna válet, tak to písknul.

A pak ujel Nouza... Roste asi pro extraligu, nemáte jako trenér strach, že z Písku dřív či později odejde do vyšší soutěže?
Nouzu nám nikdo vzít nemůže pokud nebudeme souhlasit. Ale samozřejmě, nechceme mu bránit v rozletu a pokud bude mít nabídky jít do extraligy... V první lize je ale hlavně potřeba, aby pomohl nám. Přáli by jsme mu, aby vyrost v hokejovou osobnost a děláme proto všechno, stejně jako u každého jiného hráče, kterého tady máme.

Jak to vypadá s Kořánkem, který těsně před koncem odkulhal do kabin?
Kořánek má zhmožděnou holeň, srazil se s protihráčem, ale chladil to, už nějak chodil, tak snad to bude dobrý.

Opět nehrál Filipi. Proč?
Filipi pořád nemá vyřízený transfer. Teď se vydal do Polska, vypadá to dobře, ve čtrnáctém kole - tedy za týden - by měl už nastoupit.

Dnes mnozí očekávali i dlouho slibované posily z Benátek nad Jizerou, nakonec se však na ledě žádná nová tvář neobjevila...
Myslim si, že se Benátky dostali do nějaké situace, kdy k nám ty hráče pustit nemůžou. Nevím jestli je to dlouhodobé, budeme jednat, podle výsledku jednání se kdyžtak budeme muset poohlédnout jinde, abychom ten hráčský kádr každopádně nějak vyztužili.