Zaostřeno na Pavla Kašpaříka

Běží 10. minuta zápasu Bílí Tygři Liberec – Sparta Praha a Pavel Kašpařík dává gól Petru Břízovi. Liberec se tím dostává do vedení 1:0. Písecký odchovanec měl v tomto zápase ještě spoustu dalších skvělých i méně skvělých momentů. Jestli vás zajímá jak si vedou bývalí hráči Písku Pavel Kašpařík a Richard Jareš v extralize, tak pozorně čtěte následující reportáž.
RozcvičkaPavel Kašpařík nastupuje s číslem 29. Richard Jareš má číslo 3. V závěru rozcvičky si Kašpařík zkouší nájezd. Těsně za modrou čárou se napřáhne a příklepem trefí betony Oldřicha Svobody.

Nástup na led – Nejprve vjede na led Richard Jareš a hned za ním vstupuje do Svijanské arény Pavel Kašpařík. Pro Jareše je to poslední kontakt s ledem. V zápase nenastoupí.

I.třetina

2:26 – První střídání třetí řady Liberce (Novák, Kašpařík, Verčík). Sparta je ale zamkla v pásmu a k ničemu je nepustila.
4:13 – Kašpařík se dostává na led v oslabení. Svojí poctivou obranou nedovolí Spartě vystřelit a v závěru zašlápne puk.
6:35 – Svoje první vhazování v obraném pásmu Kašpařík vyhrál. Spolu s Novákem zamotal hlavu obráncům Sparty, když za jejich bránou přihrál Novákovi "patičkou".
9:25 – Další vhazování v obraném pásmu vyhrál. Celá řada si vytvoří tlak a Kašpařík se tlačí do brány Sparty. Novák získá puk a od mantinelu přihrává Kašpaříkovi, ten rukou odmítne obránce a nastaví hokejku do Novákovi přihrávky. Vedle Břízova betonu se puk posune do branky. Liberec vede nad favoritem 1:0.
10:16 – Bohužel hned po vhazování ve středovém kruhu Sparta vyrovnává na 1:1. Trefil se Marek. Kašpařík není na ledě.
10:47 – Divoká minuta pokračuje. Procházka posílá Liberec opět do vedení 2:1.
10:47 – Vhazování ve středovém kruhu Kašpařík prohrál s Brožem. Za bránou Sparty tvrdě narazí Kratěnu na hrazení a Svijanská aréna mu tleská. Potom se s Richterem přetlačuje před bránou Sparty.
13:05 – Kašpařík napadá rozehrávku Sparty. Přesto se Sparta usadí v obraném pásmu Liberce a nebezpečně kombinuje.
15:30 – Kašpařík vyzkouší Břízu slabou střelou švihem od mantinelu. Bříza ale betony včas zaklapne. Následné vhazování vyhrál, uklidní hru a jde střídat.
18:19 – Vhazování v útočné třetině čistě vyhrál nad Markem. Okamžitě přihrává Novákovi, který tvrdě vystřelí na Břízu. Ten jeho pokus kryje. Následuje lehká potyčka před brankou Sparty. Další vhazování opět vyhrál nad Tomajkem a jeho řady si vytvoří tlak, který ukončí až faul Marka na Verčíka.

II.třetina

20:48 – Kašpařík jde na led až v závěru přesilovky, ale kromě vyhození ze třetiny se nedostal k puku.
22:39 – Vhazování v obranné třetině čistě prohrál s Brožem. Svým napadáním ale donutil Spartu k zakázanému uvolnění. Následné vhazování v útočné třetině vyhrál a celá řada si vytvoří tlak na branku Sparty.
25:25 – Kašpařík skáče na led v oslabení. Vhazování proti Markovi v obranné třetině ale prohrál a za pár sekund poslal Marka krosčekem až do vlastní branky. Sparta bude hrát přesilovku 5 na 3. Kašpařík trochu protestuje, ale s kroutící hlavou usedá na trestnou lavici.
26:36 – Řezníček využívá přesilovku přesnou střelou od modré a Sparta srovnává na 2:2.
29:04 – Po kombinaci posílá Spartu do vedení Marek. Sparta vede 3:2 Kašpařík není na ledě.
29:04 – Vhazování ve středu vyhrál nad Brožem. Ke kombinaci se ale nedostal. Sparta získává puk a snaží se rozehrát. Její rozehrávku ale zachytí Kašpařík a po kombinaci v obraném pásmu Sparty dává gól Verčík. Liberec srovnává na 3:3 a Kašpařík si připisuje bod za asistenci.
30:40 – Vhazování proti Markovi vyhrál. Z dalšího vhazování je vykázán. Potom v útočné třetině svede souboj u mantinelu a dokáže zašlápnout puk.
33:15 – Vhazování ve vlastní obranné třetině nad Brožem vyhrál, když nohou přikopl puk Čakajíkovi. Následně zaveze puk před Břízu a vynutí si faul na Richterovi (nedovolené bránění).
37:53 – Přihrávkou najde před brankou Kropáče, ale ten nezakončí. Vhazování proti Brožovi vyhraje a okamžitě ohrozí Břízu střelou z "bekendu".

Přestávka – Při divácké soutěži se na led dostává klučík (asi 6 let) s dresem Pavla Kašpaříka. Bohužel jeho pokus trefit prázdnou branku od červené čáry nevyjde a puk jen těsně branku mine. Do mikrofonu potom přizná, že je velkým fanouškem Pavla Kašpaříka.

III.třetina

42:05 – Vhazování proti Šimíčkovi vyhrál, Novák ale nedokázal vystřelit.
45:04 – Kašpařík napadá rozehrávku Sparty. Sparťan Šrek mu ale ujíždí a zaváží puk do pásma Liberce.
46:36 – Vhazování v obraném pásmu proti Brožovi vyhrál. Získává puk a po přejetí středního pásma švihem od modré vystřelí na Břízu. Okamžitě se tlačí do brány přes Výtiska. Ten ho musí faulovat a je vyloučen za hrubost.
48:52 – Vhazování před vlastní brankou proti Šimíčkovi vyhrál.
51:12 – Kašpařík jde na přesilovku a něco dlouho šeptá Novákovi a Čakajíkovi. Vhazování ve středu proti Markovi ale prohrává a bez kontaktu s pukem jde střídat.
53:45 – Vhazování proti Šimíčkovi prohrál, ale pak vlastním tělem položeným na led zabránil přihrávce před branku Oldřicha Svobody.
54:57 – Vhazování proti Brožovi vyhrál a Paroulek fauluje Nováka. Následná dvě vhazování proti Brožovi prohrál a jde střídat.
56:55 – V oslabení vyhraje vhazování proti Markovi. Po chvilce je ale přísně vyloučen Čakajík za sekání a Sparta má přesilovku 5 na 3.
57:32 – Kašpařík jde na oslabení společně s Nedvědem a Jirušem. Vhazování proti Šimíčkovi sice vyhraje, ale Sparta se urdží v pásmu. Kašpařík na vrcholu obrany nedovolí Řezníčkovi vystřelit a asi minutu drží tato trojce Spartu v šachu a nepustí ji do šance. Obléhání Liberecké branky ukončí až Nedvěd, který zalehne puk. Celá trojce jde střídat.
58:46 – Další trojce se ale neubrání a Řezníček dává přesnou střelou gól. Sparta vede 4:3.
59:02 – V závěru hraje Liberec power play, ale Kašpařík sedí na střídačce.
60:00 – Liberec prohrál se Spartou 3:4. Jako poslední si jde podat ruce Kašpařík.

ZhodnoceníPavel Kašpařík podal velmi dobrý výkon. Vstřelil první branku Liberce a na další přihrál. Když byl na ledě, tak Liberec nedostal gól. Byl jednou vyloučen za krosček, bohužel toho Sparta dokázala využít. Vzorně napadal rozehrávku a tlačil se do brány. Výborný výkon podal při vhazováních. Jeho úspěšnost byla 69%. Pavel Kašpařík je oporou Liberce a patří k jeho nejlepším hráčům.