Záhadné střídání & postřehy z Ústí

Vedoucí A mužstva IHC Písek Otakar Potůček opět píše pro čtenáře těchto stránek několik svých postřehů z kabiny i střídačky píseckých hokejistů. Přečťete si zajímavý pohled na utkání v Ústí nad Labem a také objasnění Šmídova zmizení v kabině během utkání s Třebíčí.

Postřehy z Ústí nad Labem

Samotnému utkání předcházelo slavnostní otevření zimního stadionu, který prošel přes léto nákladnou rekonstrukcí. Hned po úvodních proslovech představitelů klubu bylo jasné, že domácí dnes nemohou prohrát…

Pochopili to a hned v první třetině realizovali rozhodčí. Po jejich nepřesných verdiktech jsme brzy prohrávali 0:3. První branka padla po neodpískaném zakázaném uvolnění, druhé při našem oslabení za vymyšlený faul Vokatého a třetí po jasném postavení mimo hru. Poté se nám podařilo z hole Míky snížit, ale to už opět zasáhl rozhodčí, když vyloučil Malinského na 4 minuty za faul loktem (domácí zvýšili na 1:4), přičemž chvíli před tímto momentem ocenil faul vysokou holí domácího hráče na Kožnara (tržná rána v obličeji) jenom dvouminutovým trestem.

Od druhé třetiny se hrálo již v normálu, také protože rozhodčí snad vyslyšel volání naší střídačky „Pískej podle stejný knížky!“ Za zmínku stojí jen 36. minuta, kdy byl v nájezdu sražen zezadu Kašpar a k údivu všech přihlížejících nebylo nařízeno trestné střílení. Přesto, že domácí byli hokejovější a neměli to zapotřebí, rozhodčí jim “tlačili káru“ jak mohli. V závěrečné třetině došlo k několika potyčkám, na které z naší strany doplatili Vokatý a Jelen pětiminutovým trestem. A tak přání prezidenta klubu, aby se na domácím ledě jenom vyhrávalo, bylo v prvním utkání splněno.

Přesto vše je nutné podotknout, že konečný výsledek 1:6 zcela neodpovídá dění na ledě a že jsme v určitých fázích zápasu velkého favorita značně potrápili. Jen ta naše žalostná koncovka! Snad se v dalších zápasech naši střelci polepší!

Záhadné střídání v brance IHC

Pozornému divákovi jistě neušlo, že v zápase proti Třebíči se do písecké branky postavil Zdeněk Šmíd, který v závěru loňského ročníku výrazně pomohl udržet pro Písek první ligu. O to překvapivější bylo pro nezasvěcené jeho střídání v úvodu druhé třetiny.

Jednalo se o technickou záležitost. Zdeněk chytá v kalhotech černé barvy, soutěžní řád ale výjimku ve výstroji nepovoluje v 1. lize ani brankářům. To znamená, že i oni musí mít kalhoty stejné barvy jako ostatní hráči v poli (v našem případě tmavě modré). Oddíl nebyl na tuto skutečnost připraven, protože se o startu Šmída rozhodlo na poslední chvíli. Proto se vedení mužstva rozhodlo k risku soupeřova protestu a Šmíd nastoupil v černých kalhotách. V záloze byl připravený druhý gólman Špiler a také improvizovaný návlek na kalhoty pro Šmída.

Doufali jsme, že soupeř protestovat nebude, ale marně - protest přišel v úvodu druhé třetiny. Do branky tak musel nastoupit Špiler a počínal si skvěle. Zatímco se upravovala Šmídova výstroj, soupeř našeho brankáře zaměstnával více než jindy. Realizační tým pracoval rychle a Šmíd mohl zpátky na led dochytat zápas již po pěti minutách. Dnes již má svůj speciální modrý brankářský návlek a tak již nic nebrání tomu, aby za Písek chytal celých 60 minut.

Tolik tedy na vysvětlenou pro diváky, které uvedené střídání udivilo. Tímto se jim za způsobený šok omlouváme.