Ve středu se první Písek utká s druhým Žďárem nad Sázavou

Šlágr druhé ligy je tady. Do zatím stoprocentního Písku zamíří aktuálně druhý tým, totiž Žďár nad Sázavou. Ti si zatím vedou velmi dobře, na svém kontě mají čtyři výhry, jednu prohru po samostatných nájezdech a jednu prohru v normální hrací době. Právě tento tým má šanci sesadit stoprocentní Písek z čela tabulky, jestli se to hráčům z Vysočiny podaří, nebo naopak hráči od řeky Otavy prodlouží svojí sérii výher na číslo šest se dozvíme ve středu. Úvodní buly je naplánováno na 18. hodinu.
Žďár nad Sázavou hrál v loňské sezóně v moravské skupině. V základní části dokázali hráči z Vysočiny uhrát 13. místo, což stačilo na postup do předkola play-off. Tam však narazili na Orlovou, která je vyřadila. Žďárští získali pro tuto sezonu velkou finanční posilu, podepsali smlouvu na tři roky se sponzorem K Brewery Trade a.s., který produkuje piva Ježek a Rychtář.

Dosavadní výsledky SKLH Žďár nad Sázavou.

První tři zápasy odehráli v cizích prostředích, jejich první zastávka byla v Kutné Hoře, odtud si odvezli výhru 1:5 po třetinách (0:1, 1:2, 0:2). Druhé utkání bylo těsnější, ale nakonec dokázali hráči z Vysočiny přivést z Benešova další tři body za výhru 4:6 po třetinách (2:3, 1:1, 1:2). Třetí zápas odehráli ve značně omlazeném Nymburku, kde poprvé narazili základní hrací doba skončila nerozhodně 2:2, o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, tak přišli na řadu samostatné nájezdy, v nichž domácí hráč Toma rozhodl, že dva body zůstanou ve východních Čechách. Poté přišlo čtvrté kolo a první domácí zápas, ve kterém žďárští hokejisté zvítězili nad Spartakem Pelhřimov 6:3 po třetinách (0:1, 4:0, 2:2), hlavně díky výborné druhé třetině, která skončila výsledkem 4:0. V pátém kole vyrazili do Jindřichova Hradce, se kterým vyšli bodově naprázdno. Dvě třetiny byl stav nerozhodný 1:1, třetí třetinu svěřenci Jaroslava Benáka nezvládli a v rozmezí osmi minut inkasovali tři branky, které rozhodli o vítězství Vajgaru 4:1 po třetinách (0:1, 1:0, 3:0). Hráči od řeky Sázavy si však zpravili chuť v prozatím posledním zápase proti Milevsku, které přehráli poměrem 5:2. Úvod zápasu přinesl zřejmě nejrychlejší branku v letošní soutěži, po rychlé akci se o ni zasloužil Jakub Vránek.

Hokejisté Žďáru nad Sázavou nechtěli před letošní sezonou nic podcenit a důkladně se prověřovali přípravnými zápasy. Ty ovšem příliš úspěchů nepřinesli,zvítězit dokázali pouze na domácím kluzišti s Pelhřimovem a v Kutné Hoře. Jednu remízu přinesl duel s Uničovem. Zbývajících sedm zápasů Žďár prohrál.

Výsledky v přípravných zápasech:

SKLH Žďár nad Sázavou - VSK Technika Brno 3:7 (1:3, 0:2, 2:2)

HC Spartak Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou 6:4 (2:1, 3:2, 1:1)

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Břeclav 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:8 (1:1, 0:4, 2:3)

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Spartak Pelhřimov 6:3 (1:0, 4:1, 1:2)

HC Uničov - SKLH Žďár nad Sázavou 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Sršni Kutná Hora 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

HC Sršni Kutná Hora - SKLH Žďár nad Sázavou 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Uničov 5:5 (1:2, 3:1, 1:2)

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Dukla Jihlava 2:6 (0:1, 1:4, 1:1).

Produktivita hráčů:

Mezi nejlepší útočníky patří: Jiří Plachý, ten za šest zápasů nastřílel čtyři góly a na další tři přihrál, dalším sedmibodovým útočníkem je Luboš Kunstmüller, ten má statistiku tři vstřelené branky a čtyři asistence. Další dva útočníci - Miroslav Bukáček a Martin Sobotka mají stejnou bilanci dva góly + tři asistence. Nejaktivnějším obráncem je Tomáš Smejkal, který si za šest zápasů připsal čtyři kanadské body za dvě branky a dvě asistence. Jedničkou v brance je Vratislav Vajner. V šesti odchytaných zápasech inkasoval sedmnáct branek, jeho průměr činí 2,63.

Sestavy z posledních utkání:

IHC KOMTERM Písek: Pinkas - Kalečík, Procházka P., Heršálek, Mazanec, Procházka R., Všetečka, Žlůva - Gába, Hovora, Hájek, Bláha, Ježek, Květoň, Šulčík, Míka, Suchánek, Slavík, Novák, Mošovský.

SKLH Žďár nad Sázavou: Vajner – Smejkal, Pleva, Doležal, Fibikar, Sobotka R., Šulc – Vránek, Sobotka M., Plachý, Bukáček, Dítě, Kunstmüller, Havelka, Dobiáš, Kaut, Vítek, Kočan, Mühlfait.