Václav Pašek svými góly definitivně zlomil odpor David Servisu. Jsem sváteční střelec, směje se

V utkání 4. kola II. ligy na ledě českobudějovického David Servisu si své první letošní body připsal útočník Václav Pašek (na snímku vpravo vedle kapitána Procházky). Jedenadvacetiletý forvard prošel v Českých Budějovicích mládežnickými kategoriemi a tak pro něj bylo utkání v krajském městě ještě víc atraktivní. Jeho dvě trefy v polovině třetí třetiny zřejmě definitivně zlomily odpor soupeře.

Písek vyhrál první letošní jihočeské derby s David Servisem 7:2. Přitom minimálně průběh prvních dvou třetin nenasvědčoval, že utkání skončí debaklem domácích. Písku pomohly dvě branky na začátku zápasu, Servismani pak přistoupili ke své typické tvrdé hře. Po dvou třetinách se šlo do šaten za stavu 3:1 pro Písek. „Ze začátku to byl vyrovnaný zápas. Pak nám tam něco napadalo a hrálo se daleko líp," říká Václav Pašek.

Ve 47. minutě obral beky David Servisu o puk, nabruslil si z levé strany mezi kruhy a pověsil kotouč do šibenice Kůdelovy branky. O chvíli později pak Pašek pohotově uklidil do poloprázdné branky domácích odraženou střelu spoluhráče Jakuba Šuhaje. „Jsem sváteční střelec. Tenhle gól byl hodně jednoduchý, Šugi (Jakub Šuhaj, pozn. red.) vystřelil a já už jsem to jen plácnul do prázdné branky," popisuje svou druhou trefu v zápase i v sezóně Václav Pašek, který své první body v letošním ročníku načasoval na 28. září, kdy slavil své jmeniny.

Písečtí hráči mohli ve středečním duelu těžit ze zkušenostní, které nabraly ve smolném zápase v Moravských Budějovicích. Jednoduchá hra na malém kluzišti tentokrát přinesla ovoce, i když Václav Pašek dodává, že nějaká speciální příprava neprobíhala. „Na každý zápas se připravujeme stejně, tohle bylo derby, tak jsme to možná měli víc v hlavě. O to víc jsem se na zápas těšil. Všechny tu znám, zajdu s nimi na pivo...," uzavírá rozhovor Václav Pašek.