V sobotu o desátou výhru v řadě!

Písecké mužstvo má za sebou všechna utkání první poloviny nadstavby a celkově je zvládlo více než dobře. Posledních šest zápasů před vyřazovacími souboji startuje již v sobotu, kdy domácí IHC přivítá na svém ledě celek HC Roudnice nad Labem. Soupeř mířící k Otavě si zatím nevede příliš dobře a s pouhými dvaceti body se krčí na předposledním místě západní tabulky. V minulém vzájemném utkání s tímto klubem Písečtí přesvědčivě vyhráli na jeho ledě 7:3, když se o dvě branky postaral Milan Kořánek. Pokud Jihočeši obstojí, zaokrouhlí se jejich počet za sebou jdoucích výher na deset. Utkání začíná v sobotu od 17ti hodin, připraven také bude podrobný online přenos.
Mužstvo Roudnice je po osmadvaceti zápasech na předposledním jedenáctém místě západní druholigové tabulky. Celek z Polabí má na svém kontě dvacet bodů, když jednou zvítězil v prodloužení, pětkrát vyhrál a třikrát remizoval. Roudnice vstřelila 82 branek a 130 obdržela.

Písečtí se s tímto soupeřem potkali již v prvním kole nadstavby. Tehdy se překvapivě dostali do vedení Roudničtí, které do něho poslal v páté minutě ex – Sparťan Žemlička. Milan Kořánek však jako správný kapitán o deset minut později vyrovnal. Od druhé periody již patřilo utkání pouze Jihočechům a zásluhou obránců Procházky a Burkoně šli Písečtí do dvoubrankového vedení. Také ve třetím dějství byli Písečtí v roli hostů úspěšnější a bezpečně jej vyhráli čtyři dva. Výsledek 7:3 znamenal jasnou výhru Písku, v utkání se dvěma brankami blýskl Milan Kořánek.

V posledním ligovém utkání zamířil kádr předposledního týmu tabulky do Pelhřimova, kde se konaly brankové hody. První třetina přinesla tři branky Spartaku, jenž získal otěže do svých rukou a utekl do tříbrankového vedení. Druhá fáze utkání skončila pořádnou přestřelkou, kterou Pelhřimovští vyhráli 5:4! Dvanáct vstřelených branek po čtyřiceti minutách se nakonec rozrosto ještě o čtyři a vysočanský klub zvítězil 11:5.

Výrazným forvardem Roudnice je Petr Zuziak, který drží jeden kanadský bod na zápas. Podobně jako odchovanec Litvínova je na tom také třiačtyřicetiletý útočník Richard Žemlička. Velezkušeného útočníka s extraligovými zkušenostmi určitě není třeba blíže představovat. V zadních řádách vévodí statistikám Milan Kosejk, který před sezónou přišel z Nymburka. Dalším velmi platným obráncem je Pavel Šrek. Čtyřicetiletý bek ještě před třemi sezónami pravidelně nastupoval za plzeňský Lassersberger, sezónu poté strávil v prvoligové Mladé Boleslavi.

V brankovišti soupeře se v hlavní pozici nejčastěji objevuje odchovanec ústeckého hokeje Petr Davídek, který si do Roudnice přenesl druholigové zkušenosti z Teplic. Náhradníkem je Martin Bílek, který v nedávné minulosti rovněž působil v Teplicích. Třetím gólmanem je teprve devatenáctiletý Daniel Kareš.

Poslední tři utkání soupeře:
26. kolo: NED Hockey Nymburk - HC Roudnice nad Labem 4:3
27. kolo: HC Roudnice nad Labem - SC Kolínští Kozlové 3:8
28. kolo: HC Spartak Pelhřimov - HC Roudnice nad Labem 11:5

Pravděpodobná sestava soupeře: Bílek (Kareš) - Zenk, Šrek, Kosejk, Švácha, Černý - Žemlička, Zuziak, Gelbelt - Sailer, Wágner, Vaněček - Petrlík, Pištěk, Hnátek.