Trenér juniorky Volf: Poruba je těžký soupeř

Trenér ligové juniorky Radek Volf (vpravo) hodnotí domácí zápas s Ústím nad Labem (2:1). Jihočeši si vedou velmi dobře ve skupině o celkové prvenství v lize a bojují teoretické právo postupu do extraligy. Písečtí mladíci se v pátek 19. března střetnou s Porubou (17.30), která ještě může zamíchat kartami.

S Ústím to byl těžký zápas…
Soupeř přivezl tři nebo čtyři kluky, kteří hrají s jejich áčkem. To bylo na ledě trochu znát. Mám dojem, že jsme se z nich trochu podělali. Ve třetí třetině jsme nedali velkou šanci a byli jsme za to hned potrestaní. Řekl bych, že jsme pak byli aktivnější. Zdá se mi, že jsme ten konce zvládli na kondici. Byl to rozhodně těžký zápas.

Tolik vyrovnaných a těžkých zápasů v řadě, jako teď ve skupině O vítěze, jste během sezony moc neodehráli. Snad jen s Třebíčí.
Takových zápasů, jako hrajeme teď, jsme vloni měli v nadstavbě 20. Rozhodovala tam každá chyba a tím ti kluci rostou. Když ale hrajeme třeba s Boskovicemi a ve 40. vteřině je to 2:0, tak je to jen o tom, že kluky hecuju na nějakou prémii. Kluci mohou růst ale díky zápasům, které hrajeme teď – když hrajou proti hráčům, kteří už si čuchli třeba k první lize.

Bez ohledu na to, jestli by bylo v možnostech Písku hrát extraligu juniorů, máte nakročeno k obrovskému úspěchu. Nesvazuje vám to trochu ruce a nohy?
Na hráčích je vidět, že si třeba nedovolí to, co by si jindy dovolili. Třeba Jirka Duchoň ztrácel dvě třetiny puky, jeden za druhým, ale ve třetí třetině patřil k nejlepším. A to je přesně o tom. Když budu hrát hodně těžkých zápasů, tak jsem na to připravený. A co se týče extraligy – kluci už vloni dokázali, že si takové zacházení, jaké tu s nimi kdysi bylo, nezasloužili. Někteří z minulého vedení ani nevěděli, kde mají šatnu. Jsou poctiví, makají a měli by si zasloužit šanci i dál.

Co říct k pátečnímu rozhodujícího zápasu s Porubou? Soupeře jste si už trochu oťukali…
Jsou to urostlý kluci, kteří mají taky něco za sebou. Určitě přijedou s hráči, kteří hrají za áčko. Je to těžký soupeř, fyzicky náročný, ale jdeme do toho!