Série těžkých soupeřů skončí na ledě lídra prvoligové tabulky

Ústečtí Lvi patří již pěknou řadu let k prvoligové elitě a letošní sezona není jiná. Lvi s osmašedesáti body s přehledem dominují v tabulce a druhý Chomutov na ně ztrácí propastných třináct bodů. Navýší ústečtí hokejisté svůj náskok na své pronásledovatele, nebo je Písečtí potrápí a podaří se jim i získat nějaké body? Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Cíl lvů je více než jasný – boj o nejvyšší soutěž a letošní výsledku ničemu jinému nenasvědčují. Hokejisté Ústí nad Labem za uplynulou první polovinu zápasů získali šedesát osm bodů a po právu jim patří nejvyšší příčka první ligy. Lvi mají samozřejmě nejlepší obranu i útok. Soupeřům se ústecké gólmany podařilo překonat pouze čtyřicetkrát. Ofenzíva našich sobotních soupeřů je ohromná. Lvi prozatím jako jediný překročili hranici sta vstřelených branek a je to ještě mnohem více. Ústečtí v dosavadních zápasech vstřelili sto dvacet dva gólů!

Lvi jsou rovněž nejlepší v počtu výher a proher. Ústečtí hokejisté dokázali jedenadvacetkrát vyhrát v základní hrací době a dvakrát v nastaveném čase. Jednou svému soupeři podlehli po samostatných nájezdech a pouze dvakrát odešli ze zápasu s prázdnou! Přemožiteli Lvů jsou: Piráti Chomutov (4. kolo. Chomutov - Ústí 3:1), Berounští Medvědi (9. kolo. Beroun – Ústí 3:2) a Horácká Slavia Třebíč (13. kolo. Třebíč – Ústí 3:2 po prodl.)

Hráčský arzenál Severočechů zůstal oproti závěru minulého ročníku téměř nedotčen, a navíc se dočkal importu další hokejové kvality. Obranné řady posílil například extraligou prověřený zlínský bojovník Jiří Kučný. Ústečtí do svých řad získali také havlíčkobrodského „stroje na body“ Miroslava Třetinu, který upřednostnil nabídku Lvů před možným prodloužením extraligového působení ve Slavii Praha. V ústeckém týmu rovněž působí také odchovanec Tomáš Rod.

Produktivitě Lvů vládne útočník Jan Alinč, jeho statistiky spíše připomínají čísla obránce. Alinč zaznamenal za čtyřiadvacet odehraných zápasů osm branek a u dvaceti se podílel asistencí! Nejlepším střelcem je Jaroslav Roubík. S desíti brankami a čtrnácti přihrávkami mu zároveň patří druhé místo v tabulce kanadského bodování. Velmi dobře si vede obránce Jan Klobouček (3+14), tento hráč je i nejlepší z pohledu +-. V jeho kolonce je číslo +27.

Lví svatyni chrání vyrovnaná dvojice gólmanů. O dvacet devět minut více v bráně strávil Pavel Francouz, jeho úspěšnost zákroků je famózní – 95,6% a průměr 1,4 branek na zápas. Zkušený Zdeněk Orct má rovněž úctyhodná čísla. Úspěšnost 95,34 a 1,5 branek na zápas.

Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném zápase se tyto týmy střetly už v prvním kole a papírový favorit potvrdil předzápasové prognózy. Proti Ústí nad Labem na jihu nikdo na body pomýšleli jen ti největší optimisté. Ambiciózní Lvi jasně potvrdili roli favorita. Písek na severu padnul v poměru 4:0. Jednu branku zaznamenal i písecký odchovanec Tomáš Rod.

Druhý vzájemný duel dopadl pro Písecké ještě hůře, i když naši hokejisté začali dobře. Písečtí hokejisté začali utkání velmi aktivně a dokázali si vytvořit tři gólové příležitosti, ale branka nepadla. Lvi v dalším průběhu ukázali, proč jsou na prvním místě prvoligové tabulky a nakonec vyhráli přesvědčivým rozdílem 5:0, po třetinách 0:1, 0:3, 0:1.

Předpokládané sestavy:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz (Orct) - L. Poživil, Holomek, Klobouček, A. Sedlák, F. Pavlík, Gureň, Jiří Suchý - R. Kovář, Pajič, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Boháč - J. Lev, Rod, Handlovský.

IHC KOMTERM Písek: Falter - Pavlíček, Žovinec – Všetečka, Havran – Kanov, Lukáč - Lukačovič – Antončík, Lunák, Slavík – Eberle, Bělohlav, Nouza – Polodna, Šperger, Kudrna – Nedorost, Vaniš, Ferebauer - Mrkvička.