Písek čeká další zápas, v sobotu přijede Pelhřimov

Písecké hokejisty čeká druhý zápas v listopadu, na který přijede soupeř z Vysočiny Spartak Pelhřimov. Pelhřimovský tým se aktuálně nachází na předposlední, desáté příčce za tři výhry, dvě výhry v prodloužení, dvě prohry v nastaveném čase a šest proher. Odlišnost postavení v tabulce dává jesně najevo, kdo bude favoritem, ale Spartak je tým, který dokáže překvapit, což předvedl v posledních třech kolech výhrou proti Benešovu 7:5, Milevsku 7:1 a Vajgaru 5:2. Jestli se našim hokejistům povede potvrdit roli favorita se dozvíme v sobotu. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Pokud se nebudete moci vypravit do KOMTERM areny, bude pro vás připraven online přenos.
Patrně největší posilou Pelhřimova během letní přípravy je zkušený brankář Pavel Maláč. Tento šestatřicetiletý gólman oblékal dresy: Zlína, Třince nebo Havířova. Několik sezón hájil modrobílé barvy brněnské Komety. V loňském ročníku chytal Maláč v Šumperku. Jenže na začátku sezony to s nástupem do brány nevypadalo vůbec dobře, kvůli nespecifikovanému zánětu. Pavel Maláč začal chytat od 17.10.2009, kdy Spartak porazili hráči Nymburka 6:1. To byla zatím první prohra tohoto brankáře, v následujících zápasech dovedl svůj tým do vítězného konce. V předehrávce dvacátého osmého kola porazili Pelhřimovští na svém ledě Kobru Prahu 3:2 v prodloužení. Minulou neděli si odvezli vítězství z Jindřichova Hradce 5:2. Maláče překonali jindřichohradečtí hráči až ve třetí třetině. V posledním utkání se pelhřimovským hokejistům opravdu dařilo, na domácím kluzišti totiž porazili Milevsko 7:1. Milevští hráči se sice hned v první minutě ujali vedení, ale v zápětí vyrovnal Vrdlovec. Pelhřimovská defenziva již žádný jiný gól Milevsku nedovolila a branky dávali už jen domácí. Svojí druhou brankou v utkání poslal Spartak do vedení Vrdlovec. Další branky přidal Plachý, Pelán, Rašner, Meloun a Kubát. Spartak se tak díky této výhře proti našemu jihočeskému rivalovi posunul na 10. příčku.

První vzájemné utkání s Pelhřimovem vyhráli jasně svěřenci Rudolfa Suchánka na ledě Spartaku v poměru 7:1. V první třetině padaly branky až v závěru, když dvěma brankami do šatny se prezentovali Šulčík a Hájek. Ve druhé třetině byli oba brankáři pozorní a nepustili ani jeden kotouč za svá záda. V poslední části se s góly roztrhnul pytel, celkem jich bylo šest. Dvěma brankami se blýsknul Novák, čestný úspěch domácích pak zaznamenal tři minuty před koncem Hadrava.

Pelhřimovští hokejisté dokázali za třináct zápasů nastřílet svým soupeřům čtyřicet čtyři branek, tedy o deset méně než písecký tým. Mezi neproduktivnější útočníky patří: Tomáš Plachý, který se za dvanáct odehraných utkání prezentoval čtyřmi brankami a pěti asistencemi. O jednu asistenci méně má Jan Česnek, ale ten nastoupil v osmi utkání, tedy průměr jeden bod na jeden zápas. Zajímavou bilanci má Ota Lazorišák, ten sice žádný gól nezaznamenal, ale podíl měl na osmi brankách Pelhřimova.

V brance má nejlepší skóre již zmíněný Pavel Maláč, v prozatímních třech zápasech inkasoval desetkrát, jeho průměr činí 3,28 a úspěšnost zákroků má 87,5.