Na góly domácího mužstva jsme nenašli odpověď

Písečtí hokejisté v pondělí odehráli duel s týmem, který ve vyřazovací části ještě neprohrál. Naši hokejisté však soustředěným výkonem, podpořeným bezchybně chytajícím brankářem dokráčeli za důležitou výhrou, 4:0. Trenér Bobrů Roman Sedlák v po zápasovém rozhovoru přiznal, že domácí hráli lépe ve všech směrech a k utkání dodal: „První třetina byla poměrně vyrovnaná. Je škoda, že se nám nepodařilo proměnit některé šance, utkání by se mohlo vyvíjet jinak. Na začátku třetí třetiny jsme ještě chtěli se zápasem něco udělat, ale zbrzdilo nás zbytečné vyloučení, které následně domácí hráči dokázali zužitkovat.“
Jak hodnotíte dnešní utkání?

Dnešní utkání se nehodnotí dobře. Nepodařil se nám vstup do zápasu. Celkově první třetina byla poměrně vyrovnaná. Je škoda, že se nám nepodařilo proměnit některé šance, utkání by se mohlo vyvíjet jinak. Písecký tým dnes podržel gólman. Náš tým nedávno prodělal virózu, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Nějakou dobu jsme netrénovali, což se nám vymstilo. Nyní budeme mít týden volna, takže věřím, že se naše mužstvo dá zdravotně do pořádku. Jestli chceme postoupit, musíme vyhrát oba domácí zápasy a nedívat se na dnešní prohru. Pevně věřím, že se nám podaří vrátit do hry o postup do první ligy.

Byla čtvrtá branka rozhodující, že Bobři dnes v Písku neuspěli?

Čtvrtý gól byl „poslední hřebíček do naší rakve“. Řekl bych, že dnes jsme neměli sílu ani za stavu 3:0 s výsledkem něco udělat. Na góly domácího mužstva jsme nenašli odpověď. Myslím si, že rozhodující byla třetí branka. Domácí nás začali přehrávat ve všech směrech. Je škoda, že jsme zde neuspěli. Určitě jsme byli na dnešní zápas dobře naladěni. Musíme se soustředit na další zápasy.

Písek se s Bobry herně nezná, sehrál tento faktor v dnešním zápase roli?

Řekl bych, že ano. Před dnešním zápasem se očekával spíše defenzivní hokej na obou stranách, akorát domácí bránili mnohem lépe, než naši hráči. V Písku je poměrně velké hřiště, oproti jiným druholigovým stadionům. Velké hřiště nám dělají potíže. Jsme zvyklí spíše na menší kluziště, kde se hraje útočný hokej. Na velkém hřišti se více trestají chyby. Oproti malému kluzišti, kde se dá chyba rychle napravit. Jak říkám, je to problém, který nás doprovází celou sezónu. Písku zase vyhovují větší hřiště, takže je možné, že ve Valašském Meziříčí budeme mít výhodu. Ale samozřejmě se musíme herně zlepšit.

Po druhé periodě byl stav 3:0 pro domácí. Co jste si v kabině o přestávce řekli?

Určitě jsme s výsledkem ještě chtěli něco udělat, ale zbrzdilo nás vyloučení, které bylo úplně zbytečné. Domácím jsme tak nabídli přesilovou hru pět na tři, kterou dokázali zužitkovat a Písek zvyšoval na 4:0. To byl ten jak jsem již jednou řekl „poslední hřebíček“. Naše hra se zcela rozpadla a nakonec můžeme být rádi, že jsme neinkasovali více branek.