Mladší dorost zachránil extraligu i pro příští rok!

Písečtí mladší dorostenci sehráli v závěru základní části extraligy dva veledůležité domácí zápasy. V předposledním kole se střetli PZ Kladno a o tři dny později vyzvali Ústí nad Labem. Právě tyto tři týmy spolu bojovali o udržení extraligové příslušnosti.

Ve čtvrtek 13. března vstoupili mladší dorostenci IHC aktivně do utkání s PZ Kladno. Po první třetině vedli dokonce 4:0 a zdálo se, že jim ve vítězství nebude nic stát v cestě. Právě výhra za tři body na kladenským celkem by znamenala jistotu záchrany, protože Písečtí měli sice shodný bodový zisk, ale lepší bilanci vzájemných zápasů. Středočeši ale dokázali důležitý souboj ve druhé třetině pořádně zdramatizovat, když náskok domácích stáhli na rozdíl dvou branek. Písek ale nakonec zbytek střetnutí zvládl a mohl zaslouženě slavit udržení v extralize. Písek - PZ Kladno 6:4.

Bylo tedy jasné, že poslední soutěžní kolo už nemůže jihočeské dorostence ohrozit. Ústí nad Labem nakonec v Písku zvítězilo 5:2, ale jelikož na kladenské PZ ztrácelo jeden bod a Středočeši v posledním vyhráli, tak se pomyslný černý Petr zůstal v ruce právě ústeckým lvům.