Medvědi nevědí, že Písečtí mají zbraně…

Berounští Medvědi nevědí, že Písečtí mají Mensatora, Nouzu a Kašpara. A to také rozhodlo o našem vítězství na ledě favorita, i když jen v prodloužení. Samotný zápas a ani příprava na něj nevypadaly vůbec optimisticky. Mužstvo totiž odjíždělo v sobotu po obědě do Berouna v silně oslabené sestavě, chybělo několik zraněných a nemocných hráčů. A to museli k utkání nastoupit i se zraněním Šimek a Vokatý...
Tak takto se ohlíží za zápasem Otakar Potůček, vedoucí mužstva mužů. V článku najdete pokračování a také slova trenéra Milana Mazance k utkání.
Berounští Medvědi nevědí, že Písečtí mají Mensatora, Nouzu a Kašpara. A to také rozhodlo o našem vítězství na ledě favorita, i když jen v prodloužení.
Samotný zápas a ani příprava na něj nevypadaly vůbec optimisticky. Mužstvo totiž odjíždělo v sobotu po obědě do Berouna v silně oslabené sestavě, chybělo několik zraněných a nemocných hráčů. A to museli k utkání nastoupit i se zraněním Šimek a Vokatý, aby vůbec mohli trenéři poskládat mužstvo. Navíc v průběhu zápasu musel Vokatý se svým zraněním odstoupit a ve 49. minutě byl vyloučen do konce další obránce Burkoň, takže jsme dohrávali na čtyři obránce v době, kdy soupeř vedl 2:1 a byl v náporu. Také trojice rozhodčích byla v této fázi utkání více nakloněna na stranu domácího týmu. Přesto mužstvo dál podávalo bojovný výkon a našlo ve svém středu střelce Nouzu, který dvěma brankami obrátil stav zápasu a vystřílel nám tak dva body. V rozhodujících momentech nás opět podržel brankář Mensator, ale pochvalu za předvedený výkon zaslouží všichni, kteří ten den do zápasu nastoupili.
A tak návrat za sychravého počasí do Písku byl zpříjemněn dobrým pocitem z předvedeného výkonu a nasazení, což se nedalo říci po středečním zápase s Olomoucí. V neděli večer se na tréninku objevili hráči, kteří se postupně zotavují z nemoci nebo zranění (Neckář, Filipi), a tak věříme, že se mužstvo dá po zdravotní stránce co nejdříve do pořádku a bude podávat stále lepší výkony.
Otakar Potůček, vedoucí mužstva

Milan Mazanec (trenér Písku): Do Berouna jsme jeli dost rozloženi, s jedenácti útočníky, šesti obránci a uzdraveným Mensatorem. Myslím si, ze nás Beroun trošku podcenil a když už chtěl začít hrát, tak narazil na velmi dobře chytajícího Mensatora. Musím pochválit celé mužstvo za předvedený výkon, byla na něm vidět bojovnost, nechyběla mu disciplína... A díky tomu se nám opět nakonec podařilo zápas otočit. Vedli jsme po střele Kašpara od červené čáry, která brankáři Pöpperlemu propadla výstrojí, a dlouho jsme soupeře trápili, ale tomu se povedlo dát dvě branky. My jsme se ale semkli a dokázali vyrovnat. Do prodloužení jsme nasadili zase tři útočníky a jednoho obránce, a to se ukázalo jako rozhodující tah, protože jsme soupeře v útočném pásmu dokázali přečíslit a Nouza zůstal potom sám, čehož využil.