Hoši děkujem!

Začíná to být trošku únavné. Po 60 minutách hry pořád není jasné, kdo bude mistrem světa v in-line hokeji. Po 60 (20+20+10+10) minutách je stav zápasu USA-ČR 2:2. Čeká se na třetí prodloužení. Hráči jsou už evidentně unavení. Rozhodčí zahajují třetí prodloužení finálového zápasu. Plný stadion znovu žene české reprezentanty do útoku. Pak to jde všechno hrozně rychle. Slabé rozehrávky se zmocní Jamie Yoder a před brankou přihraje bratrovi C. J. Yoderovi který pověsí Americe na krk zlaté medaile. Na stadionu se v tu chvíli zastaví 3500 českých srdcí najednou ........ opona padá.
Na stadionu je hrobové ticho. Radují se jen reprezentanti USA. Stadion pořád nechápe co se stalo. Po pár sekundách to dojde každému. Američani jsou mistři světa v in-line hokeji mužů. Česká republika je druhá. Chyběl jen kousek. Diváci vstávají a stadionem se nese hromové "Hoši děkujem!". Potlesk oceňuje a uznává nové mistry světa, ale hlavně patří české reprezentaci, které se v tu chvíli nechce žít ;)

Byl to nádherný zápas. Amerika nejprve rychle vedla 2:0, ale Daniel Tvrzník dokázal vyrovnat. Pak už to bylo štěstí. Česká reprezentace trefila dvakrát břevno soupeřovi branky a v prodloužení jednou tyč. Zápas byl plný emocí. Jeden reprezentant USA se dokonce pokusil po přerušení hry nastřelit našeho hráče pukem. Po ukončení zápasu zase neudržel emoce na uzdě jeden člen českého realizačního týmu a velmi ostře diskutoval s rozhodčím :) Hra byla na in-line až příliš tvrdá a rozhodčí ji netrestali. Na slavnostním vyhlášení pak budou vypískáni.

Konečné pořadí turnaje: 1. USA, 2. ČR, 3. Kanada, 4.Francie, 5. Švýcarsko, 6. Itálie, 7. Německo, 8. Španělsko, 9. Švédsko, 10. Mexiko, 11. Korea, 12. Japonsko, 13. Austrálie, 14. Řecko, 15. Velká Británie.

All stars turnaje: Brankář – Günter Hell (ITA). Obránci – Milan Toman (CZE) a bez záruky Frank Ben (CAN). Útočníci – Václav Eiselt (CZE) a C. J. Yoder (USA)

Mistrovství světa v in-line hokeji v Písku se povedlo. Škoda toho smutného konce. Ale in-line je mladý sport a toto určitě nebyla poslední šance na získání zlata pro ČR. Tu neděli s v kostelech četl tento výrok apoštola Pavla (2 Kor 12, 7-10): "Neboť když jsem slabý, právě tehdy jsem silný". Jen z bolesti se rodí ještě větší síla. Přeji českým reprezentantům, aby je tato bolest posílila.