Hokejový most Třebíč - Písek: Kvalitní druhá třetina, ale jinak beznaděj

Ve středu v podvečer bojoval písecký tým na třebíčském ledě a klubový web byl prostřednictvím svého informačního mostu znovu u toho. Pro celé utkání byla klíčová úvodní část, během které Jihočeši třikrát inkasovali. Ve druhé části se sice prezentovali velmi sympatickou hrou, tu však zcela znehodnotila jejich střelecká impotence. Poslední dějství už si celek Horácké Slávie znovu vzal pod svůj patronát a dovedl utkání k přesvědčivé výhře.
Písek nastoupil do utkání v této sestavě: Halmoši - Semrád, Boháč, Kříž, Kameš, Růžička, Makovský, Klement - Kubeš, Pitule, Marek - Melka, Lukáč, Ferebauer - Polodna, Kučera, R. Heřman - Sedláček, Vlček, Slavík.

Kdy už tomu bude konec...! V první třetině Písečtí za domácím týmem herně nijak výrazně nezaostávali, ale nepochopitelnou liknavostí v defenzivní činnosti si znovu nechali soupeře utéct na rozdíl tří branek. Poprvé skončil puk za Halmošiho zády v 11. minutě při třebíčské přesilovce, kdy ho po vyšachování hostující obrany usměrnil do odkryté branky Dolníček. Tentýž hráč nemilosrdně ztrestal sérii dalších zaváhání Jihočechů a zvýšil už na 2:0. O necelé dvě minuty později dostal příliš času i prostoru Křivohlávek a přes klubko hráčů vyhnal pavouky z levého horního růžku Halmošiho branky.
Okamžitě po třetím obdrženém gólu si vzali hostující trenéři oddechový čas. Jejich mužstvo se brzy poté dostalo zpět do zápasu, to když přímočarou akci zakončil z prostoru mezi kruhy Kučera. Ta sice nebyla v první části ojedinělá, hosté by však potřebovali tolik prostoru, kolik ho před svou brankou dopřávali domácím útočníkům. Druhou část začne písecké mužstvo v početní výhodě.

Kdyby byl hokej box, tak už by zřejmě hosté z jihu Čech vedli v utkání na body. Jenže direkt, po kterém by byl soupeř počítán, se nedostavil. Písecký celek byl ve druhé třetině aktivnější, Horáckou Slavii přehrával a brankář Čiliak mnohdy odolával i s vydatným přispěním štěstí. Ani jedna ze čtrnácti střel mířících na jeho branku ale do sítě nepropadla. Nutno dodat, že se i Třebíčští dostali do několika nebezpečných šancí, k výtečnému výkonu se však rozchytal i písecký gólman Halmoši. Po čtyřiceti minutách je tak stav utkání stejný jako pro první třetině.

Ve třetí části se obraz hry opět proměnil. Třebíčští hokejisté sáhli k pozorné obraně středního pásma a svého soupeře už absolutně k ničemu nepustili. Když pak přidal Burian po nádherné individuální akci čtvrtý gól, celek Horácké Slávie se na ledě definitivně chopil vlády. Necelých sedm minut před koncem přetavil další pohlednou kombinaci v pátý gól Třebíče Dočekal a o vítězi nebylo nejmenších pochyb.