Hokejový most Šumperk - Písek

Poslední aktualizace: 19:57. Písečtí hokejisté se vrací ze Šumperka se třemi body!
Písek se Drakům na jejich ledě postaví v téměř totožném složení, v jakém uspěl ve středu v Třebíči. Chybět bude útočník Jindřich Kotrla, místo něho však přibyl na soupisku pro dnešní zápas útočník Sparty Lukáš Luňák.

Salith Šumperk na domácím kluzišti neprohrál již čtyřicet tři duelů v řadě, což je neuvěřitelná série, kterou se zatím nedaří žádnému soupeři prolomit. Podaří se to dnes píseckému IHC?

17:34 První třetina ukázala, proč se Šumperku na jeho ledě tak daří, proč je tak úspěšný. Od začátku vedly všechny síly domácích do ofenzívy a v úvodní polovině první části strávili hosté 6 minut v oslabení. Moravský celek hrál dobře, Písek však tlak včele s brankářem Sedláčkem ustál. Také Písek si vypracoval slibně vypadající šance, pro Bošku byla nebezpečná hlavně střela Němečka po ledě, po které vznikl před šumperskou brankou obrovský závar. Nejaktivněji se zatím činí úvodní útočné trio Bělohlav – Nouza – Luňák.

Šumperské publikum připravuje svým hráčům opravdu bouřlivou atmosféru. Po třech nevyužitých přesilových hrách se však rozléhal šumperským stadionem pískot na důkaz nespokojenosti. Je vidět, že ani dnes nemají domácí přiznivci skromná očekávání. Písek se zatím v nedobytném prostřední drží velmi statečně. Boškovi v jednom případě pomohla tyč.

Obránce Jozef Lukáč k úvodní třetině poznamenal: „Domácí na nás vlítli, hodně nás napadali a my jsme se s tím těžko srovnávali. Z toho pramenil velký počet našim vyloučení a hlavně díky nim měl Šumperk v první části navrch. Musíme si s tím poradit.“

Sestava Písku v dnešním utkání: Sedláček – Němeček, Parýzek, Všetečka, Kanov, Lukáč, Žovinec, Kolář – Bělohlav, Nouza, Luňák – Eberle, Šperger, Mrkvička – Suja, Vaniš, Polodna - Slavík, Ferebauer, Kudrna.

18:30 Písek od druhé části zvýšil svou aktivitu. Tím pádem se zvedl také počet potrestaných domácích hráčů. Nakonec se hosté prosadili v přesilovce pět na tři. Kanovova přihrávka našla ideálně postaveného Špergera, který završil ukázkově sehranou početní výhodu trefou do odkryté klece.

Písecké může mrzet, že nezúročili také další slibně vypadající šance, ve druhé části totiž svého soupeře jednoznačně přestříleli. Nejvíce aktivní byl kapitán Nouza, který vyprodukoval celkem čtyři střelecké pokusy.

Namísto zvýšení nakonec přišlo vyrovnání. Polodna atakovat Sedláka, který se u hrazení dostatečně nezapřel a hostující útočník vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání. Dlouhou přesilovku domácích nakonec Šumperští završili gólem. Holíkovu střelu od modré Sedláček vyrazil a Brunec dopravil kotouč do sítě.

Dosavadní vývoj utkání slibuje do třetí části velmi zajímavou podívanou. Uvidíme, který z týmů zvládne lépe emotivní závěr sobotního klání.

Zásahy brankařů ve druhé třetině: Roman Boška – 9, Vojtěch Sedláček – 4.

19:22 Nervozní třetí část nakonec zvládli lépe hokejisté z jihu Čech. Druhou branku Písku vstřelil v početní převaze Jan Eberle ve chvíli, kdy běžela 54. minuta utkání. Mrkvičkova střela se otřela o tyčku, Eberle se však z dorážky bekhendem nemýlil. V samotném závěru Draci usilovali o prodloužení, ranou do odkryté klece ale definitivně rozhodnul Lukáš Luňák a upravil na konečných 1:3.

43 domácích zápasů bez prohry. Takovou bilancí se ještě před sobotním utkáním mohli chlubit Draci ze Šumperka. Píseckému týmu ale podařil malý zázrak. Tým z jihu Čech ukončil více než rok a půl dlouhou neporazitelnost Šumperka na jeho ledě!

Obránce Roman Němeček bezprostředně po utkání: „Důležité bylo, že jsme přežili začátek zápasu. Pak jsme se dostali do hry a řekl bych, že jsme tady odehráli velmi solidní partii. Šance byly na obou stranách, nás podržel Vojta Sedláček. Byli jsme šťastnější a tyhle tři body jsou pro nás pochopitelně velmi důležité.“