Když budeme makat, tak by pro nás Most neměl být velký problém!

Za měsíc oslaví nadějný útočník Richard Kepl teprve své dvacáté narozeniny - i přes svoje mládí má ale hokejových zkušeností na rozdávání. Právě loňská sezóna je pro něj mimořádně úspěšná, vždyť od jejího začátku se stačil v devatenácti letech dostat do plzeňského „áčka“ a pravidelně nastupuje v extralize, v listopadu si jej navíc povolal trenér Radim Rulík do reprezentačního týmu „20“. V úterním utkání se objevil v píseckém dresu, aby pomohl klubu, za který působil během žákovských let, v následujících bojích play off.

Richarde, jak se vám hrálo v prvním utkání proti Mostu?!
První dvě třetiny to byla bída, ale ve třetí třetině jsme se všichni rozehráli a už to bylo dobré.

Po druhé třetině jste prohrávali 1:2, jak to vypadalo před třetí třetinou v šatně?
Hodně jsme se vyhecovali a bylo nám jasné, že to musíme ve třetí třetině zvrátit. Věděli jsme, že budeme muset makat, ale myslím, že jsme byli lepším týmem a byla jen otázka času, kdy se prosadíme.

Přesto tomu zápasu něco scházelo, nemyslíte, že to bylo nervozitou ze vstupu do play off?
Asi určitě ano, ten první zápas play off je vždycky jiný ve srovnání se základní částí a nervozita tam hraje hodně důležitou roli.

Nebylo tohle hokejové drama pro fanoušky zinscenované schválně (smích)?!
Tak to rozhodně ne! Každý z nás by určitě mnohem radši bral, aby to utkání bylo jasné už od začátku, než se s tím takhle trápit!

Vy jste mohl ve třetí třetině rozhodnout, co scházelo?!
Chybělo lepší zakončení, kdyby ta střela šla ještě kousek nad brankářovo rameno, tak to tam určitě spadlo, ale co se dá dělat. Zaplaťpánbůh to i tak nakonec dobře dopadlo!

Kdo byl podle vás z píseckého klubu v tom prvním střetnutí s Mostem nejlepší?
Bohužel kluky ještě moc neznám, ale rozhodně dobře zahrál Vláďa Kubeš!

Stihl jste ještě s týmem potrénovat nebo jste hned „naskočil“ do zápasu?
Stihl jsem pouze jeden trénink den před zápasem, takže to ještě určitě není ono, ale věřím, že to bude příště lepší!

Na to, že je vám teprve devatenáct let už jste v hokeji hodně dokázal a máte moje uznání, jaké jsou vaše hokejové cíle?
Děkuji. Příliš velké cíle nemám, co nejdéle nebo spíše co nejlépe bych chtěl hrát extraligu a budu naprosto spokojený.

Nejsem si příliš jistý, ale byl jste to vy, kdo v sobotním televizním duelu doslova sestřelil zkušeného Pavla Janků?