Archiv

Rozhovory
út 12.3.2024

Lukáš Volf: Letos jsme na předkolo asi neměli

Nejlepší v bodování, ani jednou nechyběl a osobně se angažoval v návratu fans do kotle v nejdůležitější části sezony. To je stručný výčet toho, jak se v píseckém dresu rval kapitán Lukáš Volf. Sezonu zakončil jako nejproduktivnější hráč Písku s 45 body ve 40 zápasech. Své dojmy sdělil po posledním utkání.

Preview k zápasu
po 26.2.2024

Poslední dva domácí duely jsou tady! Ve středu se v Písku ukáží hokejisté Chebu!

Oběma středečním aktérům již v letošní sezóně o nic nejde. Písek se vyhnul záchraně a Cheb ztrácí deset bodů na příčku, která zaručuje předkolo play-off. Oba celky ale ještě nic nevypouští. Písek v sobotu trápil favorita z Benátek až do poslední chvíle a Cheb sahal po bodech v Kralupech. Domácí utkání vypukne v 18:00.

Aktuální zprávy
po 19.2.2024

Jan Matiášek: Nechtěli jsme mít v hlavách, že bychom hráli o záchranu

Na předkolo play-off 2. ligy už Písek šanci neměl, ale k jistotě záchrany mu ještě jeden krůček chyběl. "Máme v týmu hodně mladých kluků, tak to možná někdo mohl mít v hlavách. Důležité bylo si to nepřipouštět s snažit se každý zápas," říká útočník Jan Matiášek, který u výhry nad Hronovem 8:4 zapsal dva góly a tři asistence. Písek díky zisku tří bodů definitivně rozhodl, že boje o záchranu soutěže se ho ani letos týkat nebudou.

Mládežnický hokej - zápasy
pá 16.2.2024

Třemošná na svém ledě po vyrovnaném boji porazila Krále

V pátečním podvečeru přijeli mladí Králové do arény Třemošné. Ta už po sedmi minutách prohrávala o gól, když se trefil Lukáš. Vedení hostům vydrželo až do 54. minuty, když ve vlastním oslabení srovnal Krasanovský. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm v 65. vítěznou trefou rozhodl Šmíd.

so 10.2.2024

Králové tentokrát na Kobru recept nenašli

Písek mohl vyhrát čtyři vzájemná utkání proti Kobře v sezóně, avšak tentokrát to hokejistům od zlatonosné řeky Otavy nevyšlo. Přestřelka na Braníku vyzněla lépe pro domácí, kteří si dokráčeli pro vítězství 7:4. Za Krále se dvakrát prosadil Jan Matiášek. Po jedné trefě mají Lukáš Volf a junior Filip Petrásek.

čt 8.2.2024

Králové táhnou na Prahu! Uspějí i počtvrté proti Kobře?

Pražská Kobra je pro Písek v letošní sezóně tím nejpříjemnějším soupeřem, neboť Jihočeši dokázali všechna vzájemná utkání dotlačit do vítězného konce. Podaří se to trápícím se Králům i napočtvrté? Utkání o druholigové body vypukne na Braníku již tuto sobotu v 18:00.

po 5.2.2024

Jihočeši míří do Kralup nad Vltavou!

Královská družina se po pěti vítězných duelech v řadě zasekla. Aktuálně mužstvo Písku sužuje již třetí prohra za sebou a zároveň vyschnul Králům střelný prach. Ve třech odehraných zápasech vstřelili hokejisté IHC pouze jeden gól, a to proti Chebu. Králové nenašli recept na brankáře Hronova a Benátek nad Jizerou. Rozjede se brankostroj Písku proti Kralupům? Utkání o nadstavbové body vypukne ve středu v 18:00.

pá 2.2.2024

Všichni na zimák! Přijedou Benátky!

I po dvou venkovních nezdarech není nic ztraceno a Králové stále bojují o předkolo play-off. Tentokrát se jim do cesty postaví Benátky nad Jizerou, které jsou v nadstavbové skupině na druhé příčce. Zaskočí Jihočeši papírového favorita a předvedou před domácím publikem další skvělou show? Zápas vypukne v sobotu v tradičních 17:00!

po 29.1.2024

Krále čeká bitva v Chebu!

Nadstavbové boje po víkendové pauze pokračují a tentokráte los zanese písecké hokejisty na led Chebu. Králové stále bojují o první dvě příčky, které zaručují předkolo play-off. Svěřenci kouče Mazance ztrácejí konkrétně šest bodů na druhou Kobru. Cheb se ovšem drží v těsném závěsu na třetím místě. Oberou Jihočeši papírového favorita?

ne 28.1.2024

Rytíři na svém ledě přehráli Krále

V nedělním 32. kole byl na programu další zápas v lize Juniorů, Králové odcestovali bojovat na stadion Kladna. To si už v první třetině diktovalo hru a vsítilo dvě branky. Ve druhé části dvěma dalšími zásahy navýšilo svůj náskok. Ve třetí třetině ještě v rozmezí pěti minut nasázelo píseckým hráčům další tři trefy. Králům se podařilo snížit zásluhou Čunáta a dva body přidal Lukáš, více toho Písek nestihl a prohrál o čtyři góly.

ne 21.1.2024

Drama u Otavy rozsekly až nájezdy. Písek vítězí popáté v řadě!

Pátá výhra v řadě a šestý zápas za sebou s body na kontě! S lídrem nadstavby B Králévé svedli skvělý souboj, oba týmy se vystřídaly ve vedení a zápas nakoenc dospěl až do nájezdů. V nich soupeře šokoval překvapivý střelec - gólmana z Chance ligy nachytal na štvestkách junior Honza Zátopek. V utkáních se dvakrát trefil kapitán Lukáš Voolf a jednou Yahor Hrakholski.

út 16.1.2024

Nadstavbové boje začínají! Králové zavítají do Slaného

Základní část druhé ligy skončila a tabulka se tak rozdělila do dvou výkonnostních košů. V prvním koši najdeme týmy, které se umístily v základní části na prvním až osmém místě. Ve druhé skupině jsou pak týmy, které se umístily na devátém až patnáctém místě. Králové skončili třináctí, takže budou hrát v té druhé skupině. Bojuje se o play-off, na které Králové ztrácejí sedm bodů. Uspějí ve středu proti poslednímu týmy tabulky?

Rozhovory
pá 12.1.2024

Tadeáš Dvořák: Kluci hráli výborně a spoustu střel zablokovali

Fanoušky svými výkony nadchnul. Při marodce v kádru píseckých Králů vypomáhá u Otavy táborský gólman Tadeáš Dvořák v rámci měsíčního hostování a má velký podíl na důležitém přísunu bodů po Novém roce. Své dojmy popsal po vítězném zápase s Příbramí.

čt 11.1.2024

Zlepšili jsme bránění a pomáhá nám gólman, hledá pozitiva kapitán Lukáš Volf

Gól a dvě asistence. To je vizitka píseckého kapitána Lukáše Volfa z utkání proti Příbrami. Písek bodoval počtvrté v řadě a proti dalšímu týmu z nejlepší pětky si připsal veledůležitou výhru. Lukáš Volf se za ní ohlíží.

st 20.12.2023

Králové vyválčili bod proti Chomutovu!

Chomutov šel do zápasu jakožto jasný favorit a snad nikdo nepředpokládal, že by toto utkání mohlo být dramatické až do samotného závěru. Jihočeši drželi s týmem z čela tabulky krok a utkání dotlačili až do samostatných nájezdů. V nich se lépe vedlo zkušeným Pirátům, kteří si tak odvážejí dva body. Smeknout klobouk se musí jednoznačně před brankářem Korytarem, který deptal chomutovské nájezdníky. Za Písek se prosadil Jakub Suchan a kapitán Lukáš Volf.