Bitvu nervů zvládl lépe Písek

Nestává se příliš často, aby v hokejovém utkání nepadla za 60 minut ani jedna branka. V přípravném zápase Klatov s Pískem se to stalo, i když oba týmy měly velké šance. Na vině byla možná i kvalita ledové plochy, kvůli které se musel zápas v první třetině dokonce přerušit. Vysoké teploty udělaly své a tak musela na plochu rolba. Zbytek třetin se dohrával po přestávce. Proti vytoužené změně skóre v utkání byla buď dobře postavená branková konstrukce, nebo jistě chytající brankáři. Jihočeši nakonec vyhráli 1:0 trefou v prodloužení. O první nulu v přípravě a sezoně se podělili brankáři Petr Hamalčík a Josef Štrobl.
Příprava A-týmu, 6., po 26.8.2019, Zimní stadion Klatovy
Klatovy
0:1p
0:0, 0:0, 0:0 - 0:1
Klatovy: Kolář (Hauser) – Slavík, Leština, Houfek, Šiller, Walter, Sysel, Lokajíček – Tulačka, Uhlík, Roubal David, Matiášek, Roubal Josef, Hanzlík, Reitspies, Procházka, Hasman, Mužík, Vávra, Rohla
Písek: Hamalčík (31. Štrobl) – Vajner, Hanus, Turek, Tintěra, Růžek, Tampier – Polata, Bednařík, Koupal, Volf, Paule, Strnad, Novák, Přibyl, Novotný, Karbulka, Egert

Písek navázal na bojovný výkon s francouzským Brianconem a v dalším přípravném utkání zle trápil další kvalitní celek. Odčinil domácí vysokou prohru s Klatovy (1:5) a při venkovní odvetě porazil tuto farmu extraligové Plzně 0:1 v poslední minutě prodloužení. Jediným střelcem zápasu se stal v závěrečné přesilovce obránce Vladimír Hanus.