Bezzubá střelba stojí Písek další body

Po vysoké výhře doma s Mělníkem se Písečtí opět zadrhli a v utkání v Nymburce skórovali i přes množství šancí jen dvakrát, což na bodový zisk nakonec nestačilo. Přitom po druhé třetině hosté vedli, když nejprve vyrovnal nejlepší střelec IHC Radek Hovora a poté poslal Písek do vedení svojí první brankou sezony obránce Pavel Kříž. Na oba góly nahrával kapitán Milan Bláha. V poslední části však už padaly branky jen za záda brankáře Michala Pinkase, a tak všechny body překvapivě zůstaly u Labe po výsledku 3:2.
2.liga ČR, 30. kolo, ne 1.2.2009
Nymburk
3:2
1:1, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 12. Nýč (Sirotek), 44. Vondrlík (Šimek, Turínský), 47. Nýč (Sirotek) - 15. Hovora (Bláha, Procházka F.), 40. Kříž (Hovora, Bláha). Vyloučení: 8:5, navíc Šimek (NYM) a Kříž (PIS) - oba 10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 280. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Nymburk: Rückl – Vlach, Kříž, Šafář, Sem, Švácha, Topič – Kaulfus, Nýč, Siortek, Vondrlík, Turinský, Šimek, Martinec, Škaloud, Protivný, Dulovec
Písek: Pinkas - Burkoň, Svoboda, Procházka F., Kříž, Kalečík, Martinka - Bláha, Hovora, Slavík - Ježek, Míka, Kica - Mošovský, Vondřich, Novotný - Pitel, Nikodém, Gába

Vladimír Caldr, trenér Písku: „Výsledek 3:2 je nám asi souzený. Dokud se nenaučíme zakončovat situace, kdy jdeme sami na brankaře, nebudeme vyhrávat. Od půlky zápasu jsme ve druhé třetině byli lepší. Byli jsme v tlaku, který jsme zúročili ve vedení. Začátek třetí nás ale nezastihnul v optimálním výkonu. Byl z naší strany špatný, a to v utkání rozhodlo.“