Králové zkrotili hladové psy ve třetí třetině

Třetí přátelský zápas písečtí hokejisté zvládli a připsali si první triumf v srpnovém přípravném období. Utkání, které příliš hokejové krásy nepobralo, bylo vcelku vypjaté. Aby ne, když proti sobě stála na obou stranách řada kamarádů u bývalých spoluhráčů. Přátelské pošťuchování se tak poměrně brzy přeměnilo v ostré hecování. Králové v utkání pokaždé vedli a závěr dvěma brankami kontrolovali, i když průběh měl do dokonalosti daleko.
Příprava A-tým, příprava, pá 21.8.2020, Zimní stadion Písek
Black Dogs Budweis
4:2
1:1, 1:1, 2:0
Písek: Hauser – Novák, Parýzek, Turek, Dudáček, Šafář, Růžek – Sýbek, Rod I., Novák, Matějka, Přibyl, Bednařík, Silný, Krcho, Rod II
Black Dogs Budweis: Spáčil – Sitter, Grauer, Hanus, Kříž, Svoboda D., Janoušek, Benda – Vochozka, Koupal, Bahula, Rolínek, Šuhaj, Prokop, Fučík, Šafář, Stephan, Novák, Kaiser, Dvořák

Rozjezd první třetiny byl pozvolný a provázely ho velké nepřesnosti na obou stranách. Zhruba po polovině první dvacetiminutovky se zdálo, že domácí hokejisté začínají svého soka přehrávat. Podtrhl to zhruba tři minuty před sirénou krásný gól matadora Tomáše Roda, který nekrytý před brankou vymíchal gólmana Spáčila a otevřel skóre střelou do horní čísti branky. Hosté ale našli odpověď těsně před koncem, když Tomáš Novák ukořistil puk, který propadl za obranu, a v úniku bekhendem překonal Martina Hausera v písecké brance - 1:1.

Také v prostředním dějství byl k vidění svižný a tvrdý hokej s brankami na obou stranách, ale s vysokým počtem nepřesností. Do vedení poslal písecké Krále Jan Sýbek, když po obětí branky prostřelil z mezikruží brankáře Spáčila. Písečtí pak měli více ze hry, ale k hostům se ve 30. minutě přiklonilo štěstí, když ještě před pár týdny písecký útočník Martin Koupal dostal kotouč do branky o své tělo, kam ho spoluhráč nastřelil - 2:2

Ráz zápasu se nezměnil ani ve třetí třetině, kde už se ale trefovali pouze domácí borci. Nejprve na 3:2 zvyšoval svou první trefou v píseckém dresu vytáhlý Vojtěch Krcho, když pohotově uklidil za Spáčilova záda křižný pas od Jana Sýbka. Snahu sympaticky bojujících vysokoškoláků definitivně zhatil znovu písecký střelec Jan Sýbek, který po krásním ťukesu s Tomášem Rodem a Lukášem Bednaříkem zvýšil z mezikruží na 4:2.

Trenér Písku Luboš Rob: "Soupeř hrál kompaktní dobrou hru a my jsme se hledali. Přípravné zápasy nám ukazují, kdo jak hraje. Já hledám kvalitu a nebudu čekat na to, kdo se jak bude rozehrávat. Hledám vítězné typy, aby byla sezona co nejlepší. Zápas nebyl podle našich představ, ale to je v přípravě běžné."