Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     18.12.2004       Karel Jordán, Jan Kouba, foto Pavel Kouba

V zápase zvratů nakonec spravedlivá remíza

Písek vedený osamoceným trenérem Šperlem dokázal zastavit sérii domácích proher a po tvrdé bitvě s Chomutovem vyválčil remízu. Nejprve vedli hosté, Písek ale ještě do konce první třetiny skóre obrátil a když své skromné vedení ve druhé třetině úspěšně bránil, vypadalo to na dlouho očekávané vítězství. Úvod třetí třetiny však Chomutov zvládl výborně a deset minut před konce bral tři body on. Střela Zbyňka Neckáře od modré v 54. minutě však znamenala dělbu bodů. Nic na tom nezměnila ani větší aktivita domácích v posledních minutách, ani samostatný nájezd Jíry se závěrečnou sirénou, při němž poněkolikáté zazářil Mensator. Góly domácích dávali Míka, Lála a Neckář, za hosty dvakrát Šíp a jednou mířil do černého Mikšovic.
33.kolo, sobota 18.12.2004, 17:00
(2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)

Komentář

Úvod zápasu vyšel lépe hostům z Chomutova, kteří na začátku utkání na ledě jasně dominovali. Nejprve, už po devátenácti vteřinách hry, ujel Šíp a šel sám na brankáře. Ten ale jeho nájezd zlikvidoval. Podruhé už ale tak úspěšný nebyl. Ve 4. minutě ujel po pravé straně ten samý hráč jako v prvním případě a střelou pod víko už nedal Mensatorovi šanci. Domácí se poprvé osmělili až v 6. minutě, Veselého tvrdá střela šla ale pouze do betonů hostujícího gólmana. Další šanci domácích měl Hájek, který se před bránou dostal k puku. Jeho pokus šel ale vysoko nad. O chvíli později se již ale mohli domácí radovat. Lála hezkou přihrávkou našel volného Míku, ten udělal blafák a posunul puk za brankovou čáru. Po první vstřelené brance byli Písečtí jako pokropeni živou vodou. Lépe bruslili a chvílemi přehrávali v tabulce lépe postaveného soupeře. Velkou šanci měl Nouza, který se po Veselého střele dostal k dorážce, jeho teč šla ale těsně kolem levé tyče Hořčičkovy brány. Další píseckou možnost si vypracovali Lála s Hájkem, kteří šli sami proti jednomu obránci. Druhý jmenovaný vystřelil pouze do brankářovy masky. V zápětí měl na druhé straně možnost Boušek, který ač v tísni, tak velice nepříjemně vystřelil na Mensatora. Skóre se opět měnilo v 18. minutě. Písecký Svoboda vystřelil tahem od modré a po lehké teči Lály puk doplachtil až za záda překvapeného Hořčičky - 2:1.
S číslem 42 Ondřej Malinský a s #45 Jiří Lála

Trenér Miroslav Šperl udílí hráčům pokyny při oddechovém čase

Druhá třetina se hrála ve znamení boje o střední pásmo. Oba týmy spíše bránily a vytvářily si málo šancí. Jako první si šanci vypracovali až ve 27. minutě domácí. Po Lálově střele se k puku dostal Míka, jeho střela šla těsně nad horní tyčku. Ve 32. minutě se hosté dožadovali uznání branky potom, co Mensator i puk spadli za brankovou čáru. Rozhodčí ale gól neuznal, protože už zapískal. O minutu později ujel po pravé straně hostující Řezníček, dostal se až před brankáře, ale vystřelil pouze do betonů. Na druhé straně Kořánek nahazoval puk před bránu, ale ani Hájek ani Řehoř ho nedokázali usměrnit. V závěru třetiny měli domácí možnost hrát více jak minutu přesilovku čtyři proti třem. Tato možnost málem skončila gólem po střele Malinského, když se kotouč kutálel po brankovišti, ale žádný z domácích hráčů ho nedokázal dorazit do brány.


Lukáš Zika před Horčičkou klid k zakončení nedostal

Na začátku třetí třetiny měli hosté velký tlak, který také dokázali po minutě a půl zužitkovat. Ve zmatku před píseckou bránou se nejlépe zorientoval Mikšovic a dorazil volně ležící puk za brankovou čáru. Poté se vyznamenal Mensator, který dvakrát zlikvidoval samostatný nájezd Chomutova. Nejprve si poradil s únikem Jíry a o minutu později zlikvidoval i šanci Bouška. Písek ve třetí třetině poprvé zahrozil střelou Kořánka, která ale šla pouze do betonů hostujícho brankáře. Poté měl na druhé straně možnost po celý zápas agilní Šíp, tantokrát jeho tvrdou střelu Mensator chytil efektním semaforem. O chvíli později už byl Šíp úspěšnější, když dostal přihrávku od Jíry a střelou pod horní tyčku dokonal obrat v zápase. Domácí ale nesložili zbraně a po necelých třech minutách se jim podařilo vyrovnat. Neckářova střela od modré skončila v horním růžky branky hostů. Poté už oba týmy spíše bránily a připravovaly se na prodloužení.


Radek Šíp střílí svůj druhý gól

V prodloužení měli více ze hry domácí, kteří si také vypracovali několik nadějných šancí. Nejprve ujel Lála a jeho střela olízla horní tyčku. Poté měl možnost i Míka, který tečoval Šimkovo nahození před bránu. A když ani v poslední vteřině prodloužení neproměnil na druhé straně únik Jíra, skončilo utkání spravedlivou remízou 3:3.

Ohlasy trenérů

Vladimír Petrovka (trenér Chomutova):
Přijeli jsme se zabezpečenou obranou, chtěli jsme chodit z ní do brejků a tomu ta hra také odpovídala. Máme však velký problém s koncovkou. Jeli jsme snad sedmkrát sami na bránu, bohužel jsme z toho dali jedinou branku a to je podle mě také hlavní důvod, proč vezeme jenom bod. Domácí hrají vždy dobře přesilovky a dnes to jenom potvrdili, dali všechny góly z přesilových her. Naši kluci zabojovali a jsme jako trenéři spokojeni s tím, jak hráli. Jsme na třetím místě, ale přesto musí hráči pochopit, že se musí pořád bojovat a po dnešním zápase můžeme říct, že si to vzali k srdci. Pokud to takhle bude pokračovat, tak se nemáme čeho bát.

Miroslav Šperl (trenér Písku):
Byli jsme na zápas dobře připraveni, Chomutov nás ničím nepřekvapil. Ale bohužel se nám obrana někdy zbytečně zakouká, nesleduje hru kolem sebe a z toho pramení šance soupeře. Hra byla vyrovnaná, aktivněji jsme napadali a nutili soupeřovy obránce k chybám. Za stavu 2:1 jsme trochu upustili od naší hry, zbytečně jsme se stáhli. Naším problémem jsou třetí třetiny, přesto jsme po zásluze zápas vyrovnali na 3:3. V prodloužení jsme byli podle mě aktivnější, chtěli jsme získat dva body, tak jsme to otevřeli. Mensator podal vynikající výkon.