Zlomí Písek sérii proher v Pouzar aréně?

Na Tři krále vyrážejí písečtí druholigoví hokejisté do českobudějovické Pouzar arény, kde sehrají další mistrovský zápas s místním David Servisem. Pro Písecké to bude možnost přerušit nelichotivou sérii prohraných zápasů a před poslední čtvrtinou základní části začít mazat ztrátu na pozici zaručující play-off.

Českobudějovický David Servis je jedním z mála týmů, se kterým mají hráči od Otavy pozitivní zápasovou bilanci. Písek dokázal letos vyhrát oba vzájemné duely. Ten první na ledě soupeře rozhodl v nájezdech a zvítězil 4:3. Druhý vzájemný zápas se hrál mezi píseckými mantinely na konci listopadu a domácí v něm uhráli vítězství 8:5. To je zatím poslední výhra a bodový zisk celku IHC v letošním ročníku.

Po senzační výhře v prodloužení v Havlíčkově Brodě mají Servismani na kontě čtyři porážky a navíc kontumaci zápasu v Moravských Budějovicích, kam kvůli marodce a odchodům vůbec neodcestovali. A těžkosti se skládáním kádru provázejí budějovický tým stále. David Servis naposledy prohrál 5:2 v Klatovech, před tím si připsal prohry 3:1 v Nymburku a domácí debakl 0:6 s Pelhřimovem.