Zápas o naději odehraje Písek v Pelhřimově

Středa 3. ledna může být pro písecké hokejisty klíčová. Cestují do nedalekého Pelhřimova, na který z posledního místa ztrácejí šest bodů. O bod víc jim pak chybí na příčku zajišťující play-off. Tři kola před koncem třetí čtvrtiny základní části může být tento zápas klíčový. V případě výhry Písku se Jihočeši dostanou na tři body k Pelhřimovu. Pokud prohrají, bude rozdíl devítibodový. Lední Medvědi mají odehraný o zápas víc. Hned v dalším kole pak Písecké čeká další důležitý duel na David Servisu.

S Pelhřimovem odehrál Písek dva rozdílné zápasy. Ten první na Vysočině skončil výhrou 5:2. Méně povedené představení mají na kontě písečtí hráči z domácího duelu, ve kterém pustili medvědy do vedení 3:0 po dvou třetinách. I když se nadechli k mocnému finiši a soupeře v závěru přehrávali, dokázali jen snížit na 2:3. V tomto utkání je Pelhřimov z poslední příčky přeskočil a v dalších zápasech dokázal ještě svůj náskok zvýraznit.

Zatím poslední zápas odehrál Písek 30. prosince doma s Nymburkem. Začátek byl dobrý, domácí dvakrát vedli a do žil asi čtyř stovek fanoušků vlili optimismus. Jenže Nymburk v prostředním dějství otočil z 2:1 na 2:3 a ve třetí třetině už písecké hráče skoro k ničemu nepustil.