V sobotním derby změří síly pátý se šestým

V sedmém kole čeká na Písecké tradiční soupeř – HC ZVVZ Milevsko. Dva rivalové z bývalého okresu průběžně okupují v tabulce páté a šesté místo, přičemž to nižší patří Milevským. Na třináctibodový Písek ztrácejí po šesti zápasech momentálně jediný bod. V loňské sezoně Písek v obou vzájemných zápasech svého soupeře přestřílel a dvakrát vzduchotechniky porazil. Poslední měření sil v přípravě dopadla vždy lépe pro domácí týmy, v Písku se hrálo 3:1, v odvetě na milevském ledě potom 2:1. Jak dopadne další utkání, tentokrát už mistrovské a velmi důležité pro postavení v tabulce, bude známo v sobotu 11.10.2008 od 17:30 ve s.n.o.p. areně v Písku!

Pro Písek letošní druhé jihočeské derby jistě okoření přestupy hráčů mezi oběma celky z nedávné doby. Do Milevska zamířili útočníci Milan Filipi a kapitán Milan Kořánek, opačným směrem před sezonou putoval Richard Pitel. Ten promeškal zahájení soutěže kvůli operaci kolena, ve středu v Sokolově se však již zapojil do hry. Soupeřův dres dobře znají také dnes písecký Jiří Vondřich a dnes milevští Robert Štefan, Jiří Fořt a Tomáš Novotný.

Milevsko venku umí bodovat, povedlo se mu to v Benešově i Děčíně, v předposledním zápase však prohrálo v Trutnově. Stejnou bilanci – dvě výhry a prohru – má tým kolem trenéra Rudolfa Suchánka staršího, bývalého obránce Budějovic, také z domácích zápasů. Přehrál Litoměřice a v posledním kole Řisuty, vyhořel však 0:3 s Táborem.

Ve středu Milevští udolali řisutské Buldoky 5:3. Utkání začlo lépe pro domácí, kteří si hned v první třetině vybudovali dvougólový náskok. Hosté se ovšem nedali zahanbit a tak přibližně v polovině utkání srovnali, díky přesilovým hrám, krok. Milevsko se znovu dostalo do tlaku a vybudovalo si třígólový náskok, který Buldoci dokázali do konce utkání už jen snížit na dvougólový.

V předchozím zápase vyjížděli muži ze ZVVZ do Trutnova, kde přenechali všechny tři body svému soupeři – prohráli 5:3. Ač měli Milevští hned v první třetině převahu, náskok si získali domácí. Několik minut po začátku druhé části se Milevští na krátkou chvíli ujali vedení 1:2. Trutnovští ovšem zvládli vyrovnat a třetí třetina už se zcela odvíjela v jejich režii.

Loni skončilo Milevsko čtvrté, tedy hned za Pískem, v play-off však bylo úspěšnější. Po vyřazení Jablonce a Děčína ho zastavila až nadupaná Chrudim. Tu do první ligy pomohl prostřílet také hostující milevský kanonýr Petr Šulčík, spolu s další ústřední postavou kádru, bekem Robertem Procházkou, však v týmu ZVVZ nechybí ani letos.

Sestava Milevska ze zápasu s Řisutami: Svoboda F. – Žlůva, Procházka R., Chaloupka L., Matouš, Štych, Schmied, Procházka O., Šulčík, Šperger, Hamerle – Urbanec, Krejčí, Štefan – Suchánek, Filipi, Novotný – Kořánek, Müller, Fořt.
Trenér: Rudolf Suchánek st.