V patnácti jsme na Hradec nestačili

Vedoucí mužstva mužů IHC Písek Otakar Potůček opět píše pro čtenáře těchto stránek svoje postřehy z venkovního utkání, tentokráte ze souboje Písku s Energetiky v Hradci Králové!

Do Hradce Králové jsme odjížděli s ještě menším počtem hráčů než do pole, než na zápas do Berouna. Chyběli nám obránci Neckář, Vokatý, Svoboda a Veselý a útočníci Míka, Šimek a Štefan. A tak se v samotném utkání projevila únava i lehká viróza u některých hráčů...

Domácí si nemohli dovolit po třech prohraných zápasech nebodovat. Hned v úvodu utkání se jim podařilo vsítit dvě branky. Tu první ve třetí minutě z přesilovky, druhé dosáhli domácí v době, kdy na ledě ležel po zásahu obličeje Peroutka a rozhodčí nepřerušil hru přesto, že náš brankář se při první střele puku dotknul. Přičemž v situaci minutu předtím, kdy byl nastřelen domácí hokejista a my byli v nájezdu na branku, hru přerušil čárový rozhodčí. Také proto jsme prohráli první třetinu 0:2

Ve druhé třetině nastala nefalšovaná “přestřelka“, když v ní padlo celkem 7 branek! Přesto, že jsme snížili Kašparem na 1:2, naše hrubá chyba (Procházka) vrátila domácím dvoubrankové vedení. Postupem času našim hráčům docházely síly, což se odrazilo na několika nevyužitých přesilovkách. Soupeř tak v závěru třetiny zvýšil na 6:3.

Třetí část se hrála již jen z povinnosti, kdy soupeř kontroloval vývoj zápasu. Nám se ještě utkání podařilo zdramatizovat, když v 55. minutě snížil ve vlastním oslabení Zika a na 4:6 po přihrávce Vyskočila, který si v zápase připsal tři přihrávky na gól.

Celkově se dá říct, že to byl hokej s řadou nepřesností a chyb. A to jak na obou stranách, tak i u rozhodčích, což se projevilo i na počtu vyloučených. Domácí se mohli po třech kolech opět zaradovat ze zisku tří bodů. 836 platících diváků bylo spokojeno především s množstvím branek. Naším nejlepším hráčem byl vyhodnocen Tomáš Vyskočil.